Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 The Passion of The Christ (Patimile lui Iisus Hristos) - filmul lui Mel Gibson

In jos 
AutorMesaj
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

The Passion of The Christ (Patimile lui Iisus Hristos)  - filmul lui Mel Gibson Empty
MesajSubiect: The Passion of The Christ (Patimile lui Iisus Hristos) - filmul lui Mel Gibson   The Passion of The Christ (Patimile lui Iisus Hristos)  - filmul lui Mel Gibson EmptyMier Apr 15, 2009 9:57 pm

Recomand vizionarea acestui film realist tuturor (mai ales celor care sunt de partea preotilor sau bisericilor, si nu a Mea)

The Passion of The Christ (Patimile lui Iisus Hristos) - filmul lui Mel Gibson:

"Lungmetraj despre ultimele 12 de ore din viața lui Iisus din Nazaret, PATIMILE LUI HRISTOS respectă întocmai adevărul biblic.
Filmul începe în Grădina Ghetsimani, unde, retras pentru a se ruga, după Cina cea de Taină, Iisus rezistă ispitelor satanei.
Trădat de Iuda Iscarioteanul, Hristos este arestat și dus în cetatea Ierusalimului, unde preoții farisei Îl învinuiesc de blasfemie,
acuzații care Îi vor aduce condamnarea la moarte."

http://www.cinemagia.ro/filme/patimile-lui-hristos-the-passion-of-the-christ-8401

Subtitrarea in limba romana poate fi descarcata de aici:
http://www.titrari.ro/index.php?page=cautare&z1=0&z2=Passion+of+the+Christ&z3=1&z4=1

ps Am incarcat acest film si am incercat sa-l postez pe internet pt voi, dar am primit urmatorul raspuns:

The Passion of The Christ (Patimile lui Iisus Hristos) - filmul lui Mel Gibson - Rejected!
We are no longer offering uploads to Google Video! This information is for those who have previously used Google Video to upload their videos.


Deci, a inceput cenzura la singe pe internet; inchizitia electronica a aparut, din pacate!
In plus, in ultimele zile pe internet sunt atacuri foarte puternice care viruseaza site-uri (doar pe cele spirituale?)...

In concluzie, recomand tuturor sa-si copieze in calculatoarele personale toate informatiile dorite, de pe ambele Mele site-uri!
Sus In jos
http://www.messia.ro
 
The Passion of The Christ (Patimile lui Iisus Hristos) - filmul lui Mel Gibson
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cu Messia despre Iisus Hristos, om si Dumnezeu
» Cu Messia despre patimile lui Iisus (continuare), a treisprezecea em DDTV
» Cu Messia despre patimile lui Iisus, a doisprezecea emisiune DDTV
» Cu Messia despre patimile lui Iisus (II), a treisprezecea emisiune DDTV
» "Iisus Hristos" pe norii Cerului

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Diverse :: NOUTATI - Fisiere-
Mergi direct la: