Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 da "Messia in Italy" a "Messia din Romania"

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
fabio




Numarul mesajelor : 2
Location : italy
Data de inscriere : 19/04/2009

da "Messia in Italy" a "Messia din Romania" Empty
MesajSubiect: da "Messia in Italy" a "Messia din Romania"   da "Messia in Italy" a "Messia din Romania" EmptyMar Apr 21, 2009 7:01 pm

Eu sunt o persoana de nationalitate italiana si cred ca avem multe lucruri in comun.
Incep prin a-Ti trasmite cele mai sincere salutari de aici, din Italia!
Sunt autorul acestui site dedicat lui Messia in Italia www.messia2.it
Vreau sa Te felicit pentru curajul pe care l-ai avut de a Te prezenta public.
Constiinta messianica uneste in spiritul quintesentei, realizarea Ta spirituala pe care o demonstrezi de o a avea.
Ai fost rafinat in procesul de trasmutare alchimica, instruit de Dumnezeu pentru o mare misiune.

Fructul recunostintei - dragostea care fermenta in inima ta, ca si in inima mea... si eu Te recunosc cum Dumnezeu Te recunoaste si toti acei care cred in El si se satura in trup si suflet din cuvantul lui Dumnezeu si dragostea Lui pentru noi toti!
Cartile pe care le-am scris - pregatindu-ma pentru Ziua de Apoi sunt secretul quintesentei care descopera natura Divina a Maestrului - Ti le transmit pe cale genetica, din memoria fiilor lui Dumnezeu, asa cum le-am primit in intalnirile secrete cu El. Cunostinta pe care am acumulat-o
de-a lungul anilor este la dispozitia Ta! Ti-o ofer aceasta ca un dar si omagiu la realitatea Ta messianica, ...spirit care te ilumineaza. In semn de prietenie, voi recunoaste pe oricine Te va recunoaste si nu voi recunoaste pe cine nu Te recunoaste. Romania, ai in ochi pe Dumnezeu si cand Fiul Omului va veni la lumina, conationali Tai vor sti in care tari Dumnezeu a ales pe alesi Sai. Dumnezeu sa Te protejeze si sa-Ti lumineze pasii si misiunea Ta! Curajul Tau si temerea de Dumnezeu ii va atrage pe cei drepti si onesti. Nu Te teme, vine ziua recunostintei, fructul dragostei e matur!


Ti invio il mio cordiale saluto.
Sono l' autore del sito dedicato al "messia in italia". www.messia2.it
Voglio congratularmi con te, per il coraggio che hai avuto di presentarti pubblicamente.
La "coscienza messianica" affratella, nello spirito della Quintessenza, la realizzazione spirituale che dimostri di possedere.
Sei stato raffinato in un processo di trasmutazione alchemica, addestrato da Dio per una grande missione...
Il frutto della riconoscenza, l' amore che fermenta nel tuo cuore, è come il mio...perciò ti riconosco, come ti riconosce Dio e tutti coloro che si nutrono, nell' anima e nello spirito, del nettare del "puro amore per Dio".
I libri che ho scritto, preparandomi per il giorno del Ritorno, e il segreto della Quintessenza, che rivela la natura divina del Maestro, te li trasmesso attraverso la memoria genetica dei "Figli di Dio", così come li ho ricevuti, negli incontri confidenziali che ho avuto con Lui..
La conoscenza che ho sviluppato è a tua disposizione. Te la offro in segno di omaggio e consapevolezza della tua realtà messianica, che condivido, nello stesso spirito che ti illumina.
Perciò, in segno d' amicizia, riconoscerò chiunque ti riconosca e disconoscerò chiunque ti sottovaluti...
La Romania è negli occhi di Dio...e quando suo figlio verrà alla luce, i tuoi connazionali sapranno in quali popoli, il Signore, ha scelto i suoi unti...
Dio protegga la tua vita e la tua missione..il tuo coraggio e il" timor di Dio" coinvolgerà gli onesti, ma la"paura del Diavolo", che coinvolge ancora molti esseri, li renderà meno consapevoli della tua natura divina.. Non temere, viene il giorno della Riconoscenza, il frutto dell' Amore è maturo..
Sus In jos
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

da "Messia in Italy" a "Messia din Romania" Empty
MesajSubiect: multumesc!   da "Messia in Italy" a "Messia din Romania" EmptySam Apr 25, 2009 10:17 am

Fabio, te salut si-ti multumesc pt ce ai scris!

Nu stiu de aceasta profetie nimic, asa ca te rog sa-Mi trimiti detalii!

Simt doar ca ceea ce ai scris dovedeste ca ai atins intr-adevar o constiinta inalta, probabil chiar Constiinta lui Hristos,
pe care ideal ar fi sa o atinga fiecare om de pe Pamint. Toti cei care ating Constiinta lui Unul Dumnezeu sunt Una in Spirit,
Una cu Iubirea, Adevarul, Lumina Duhului Sfant!

Dumnezeu din sufletul Tau Il recunoaste pe Dumnezeu din sufletul Meu, asta e important!
Fii binecuvantat!

Desigur, doresc sa ne cunoastem si sper sa vizitez Italia chiar vara asta, mai ales pt ca am trait acolo in alta viata
(printre altele, am fost Giordano Bruno...) si pt ca limba italiana e preferata Mea, desi nu vorbesc decit engleza si franceza...

Tinem legatura!

Pace tie!


Mihail I.H.
Sus In jos
http://www.messia.ro
Alchimiel




Numarul mesajelor : 6
Location : Da.kșa = Țara Zeilor sau Calea Zeilor
Data de inscriere : 21/03/2009

da "Messia in Italy" a "Messia din Romania" Empty
MesajSubiect: Re: da "Messia in Italy" a "Messia din Romania"   da "Messia in Italy" a "Messia din Romania" EmptyLun Apr 27, 2009 4:36 pm

De asemenea doresc si eu aceste detalii...
am observat pe site-ul messia 2 ca se vorbeste mult despre alchimie Very Happy ... and i like this!
Sus In jos
Continut sponsorizat





da "Messia in Italy" a "Messia din Romania" Empty
MesajSubiect: Re: da "Messia in Italy" a "Messia din Romania"   da "Messia in Italy" a "Messia din Romania" Empty

Sus In jos
 
da "Messia in Italy" a "Messia din Romania"
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» "Messia reincarnat in Romania", prima emisiune de la DDTV
» Vanga, despre Messia din Romania
» Vanga, despre Messia din Romania!
» Messia reincarnat in Romania, prima emisiune de la DDTV
» "Cu Messia despre misiunea spirituala a Romaniei" - a doua emisiune DDTV

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Parerea cititorilor :: Parerile voastre-
Mergi direct la: