Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 O impresie sincera

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
marina




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 11/09/2008

O impresie sincera Empty
MesajSubiect: O impresie sincera   O impresie sincera EmptyVin Sept 19, 2008 3:52 pm

Draga Mihail,

Cred ca acum am starea necesara pentru a-ti putea raspunde, privitor la carte.
Sunt mai multe aspecte despre care mi-ar fi placut sa vorbim, insa acest lucru ar fi avut farmecul sau daca vorbeam direct.
Chiar daca risc sa iti schimbi parerea despre mine, eu aleg sa iti spun sincer impresia pe care am avut-o cand am inchis cartea.
Acceptand ca experientele personale sunt reale, in rest nu am gasit ceva neadevarat. Sunt adevaruri.
Cred ca mesajul este necesar pentru oameni acum si intotdeauna a fost.
Exista insa posibilitatea ca persoanele care nu cunosc informatii spirituale si care nu reusesc sa vada printre randuri ceea ce ii poate ajuta, sa intre intr-un fel de panica sau sa incerce sentimente de frica, ca in fata unui parinte care ii acuza si in primul moment nu stiu ce sa faca. Eu am reusit sa ma detasez de tonul cartii si sa recunosc adevarurile.
Dar oamenii care nu o pot face? Frica, panica nu ajuta, doar iubirea.
Parintele iubitor, cald, si cu respect, ajunge la inima copilului. Altfel ajunge, poate, doar la mintea lui.
La gradinita copilasii lucreaza cu ceara pura de albine, colorata, speciala pentru modelat, si trebuie sa o incalzeasca in manute, sa sufle asupra ei, sa o iubeasca, sa-i vorbeasca frumos si ea cedeaza, se incalzeste, se inmoaie ca o plastelina si astfel ei pot creea ceea ce doresc...
Rufele si orice altceva se curata bine doar cu apa calda, mancarea este buna calda, zambetul este cald, iubirea este calda, ofera siguranta, destindere, incredere...
Despre ultimatum - cred ca degeaba adera cineva, daca nu e destul de departe (avansat) pe drumul spiritual. Adica simpla aderare nu creste dintr-o data constienta Hristica, iubirea, lumina din suflete. De frica, chiar din constientizarea necesitatii schimbarii poti adera, dar asta in fata lui Dumnezeu nu te schimba instantaneu, nu esti mantuit printr-o semnatura.
Daca in tine este acel spirit care acum 2000 de ani a fost in Iisus Hristos, pentru mine nu este asa de important, deoarece nu pot judeca acest aspect; nu sunt tu ca sa simt ceea ce simti tu, nu sunt dincolo de val ca sa stiu aspectele nevazute in fizic, sunt multe pe care nu le cunosc.
Stiu atat: a doua venire se spune ca reprezinta manifestarea costientei Hristice si trecerea intr-o alta lume/ dimensiune/ era a iubirii, a magicului, a gandului creator, a resposabilitatii acestui gand. etc.
Mai stiu ca de cand trec prin transformari profunde am inceput sa ma ghidez interior, chiar intr-un mod de la sine manifestat, dupa vibratiile iubirii. Ma duc dupa ele ca Tom dupa mirosul de friptura (din Tom si Jerry).
Nu conteaza cine este, cum arata, cum se situeaza social o persoana daca ea emite iubire, daca are cuvinte bune, calde, iubitoare, daca manifesta compatimire, justete, adevar.
Atata timp cat de la tine spre mine, ca om, va veni vibratia luminii, iubirii, pacii, poti sa spui ca esti oricine, conteaza cum esti. Cat timp voi percepe acestea de la tine, eu te ajut, te sprijin, te urmez!


Cu drag, Marina.
Sus In jos
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

O impresie sincera Empty
MesajSubiect: Raspunsul Meu   O impresie sincera EmptyVin Sept 19, 2008 4:21 pm

NOTA BENE!

POSTEZ IN ACEST FORUM NUMAI PARERILE CELOR CARE AU CITIT INTEGRAL CARTEA MEA AUTOBIOGRAFICA!
DESIGUR, PARERI PRO SAU CONTRA, CACI SUNT FAIR-PLAY.
MULTUMESC PENTRU INTELEGERE!



Draga Mea Marina,

e minunat ce ai scris! Ador sinceritatea! Si bunavointa si caldura se percep clar din cuvintele tale, draga Mea!
Sinceritatea ta poate ajuta pe multi sa se deschida, caci e o parere scrisa de un om cu bun-simt si devotiune sincera.
Iti multumesc!
Fii binecuvantata!
Sus In jos
http://www.messia.ro
 
O impresie sincera
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Parerea cititorilor :: Parerile voastre-
Mergi direct la: