Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Ma intreb...

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Phoenix




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 27/09/2008

Ma intreb... Empty
MesajSubiect: Ma intreb...   Ma intreb... EmptySam Sept 27, 2008 1:21 am

flower De ce este atat de important pentru tine ce parere au cei care citesc cartea, ce impact are ea asupra oamenilor? De ce consideri ca urmatoarea carte depinde de cum va fi primita prima? Cine poate contoriza atat de fidel acest impact, cu ce te ajuta "sa iei pulsul"?
Sunt multi maestri pe Pamant si au fost multi... Ei au venit si au dat oamenilor ce aveau de dat... oare cati au conditionat darul de felul cum il primesc oamenii?
Intelepciunea izvorului este curgerea linistita... menirea lui este curgerea, indiferent de cat de primitoare sunt malurile...
flower Fariseii au nevoie de compasiune, de o baie de lumina si iubire - nu de lehamite!!! Daca lui Dumnezeu i-ar fi lehamite de majoritatea oamenilor care inca nu s-au trezit, unde este sansa lor? Intunericul este doar absenta luminii, deci sa imbaiem "fariseii" in Lumina Divina - in gandurile noastre si din inimile noastre!-, nu in lehamite...
flower Poate in sufletul tau nici nu simti cu adevarat lehamite sau poate nu ai de gand sa conditionezi... dar, totusi!...
Sus In jos
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

Ma intreb... Empty
MesajSubiect: Raspunsul Meu   Ma intreb... EmptyJoi Oct 09, 2008 9:11 am

Am scris mesaje simple si clare, de bun-simt, pe intelesul tuturor; totusi, unele lucruri din carte par incredibile; e firesc sa vreau sa vad daca am fost inteles, daca mesajul Meu e perceput nedistorsionat, caci e vorba de munca Mea...
Desigur, stiu ca doar cei cu mintea si inima deschise pot vedea clar Adevarul, ca il pot simti intuitiv, dar Eu totusi sper ca din ce in ce mai multi oameni sa se deschida, lasind dogmele si prejudecatile deoparte, in favoarea Adevarului, simplitatii, evolutiei spirituale. Mantuirea omului (de ignoranta si rautate) e importanta, nu doar parerea sa despre o carte.
Si mult mai importanta decit parerea cititorilor este starea de constiinta pe care ei o pot dobindi in urma studierii acestei carti; oricum, opiniile lor (indiferent ca sunt pro sau contra afirmatiilor sau persoanei Mele) nu pot schimba realitatea.
Fiecare om isi hotaraste soarta, fiecare alege de care parte este el in realitate, luind contact direct sau indirect cu Mine, deoarece sunt piatra de poticnire pentru toti.
Sufletul nu poate avea lehamite; e unic, impersonal si plin de iubire, e ca un izvor care curge... spre toti, neconditionat... problema e ca foarte putini il pot percepe, foarte putini se pot bucura de prezenta lui.
Ideal ar fi sa citesti cu atentie cartea, ca sa nu interpretezi eronat unele afirmatii de-ale Mele, da?
Pace tie!
Sus In jos
http://www.messia.ro
 
Ma intreb...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Diverse :: Intrebari si Raspunsuri-
Mergi direct la: