Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Eu am toata increderea in tine!

In jos 
AutorMesaj
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

Eu am toata increderea in tine! Empty
MesajSubiect: Eu am toata increderea in tine!   Eu am toata increderea in tine! EmptyVin Aug 14, 2009 10:30 am

Cand am citit capitolul 1 m-a impresionat cel mai mult revelatia ta despre ce se va intampla la judecata de apoi si am fost uimit ca ai avut revelatia la o varsta atat de frageda. Eu nu stiu daca asa va fi, cum ai spus tu, doar Dumnezeu poate sa stie.
M-a impresionat ca te rugai de la varsta aceea asa de mica si ca erai atit de credincios inca de atunci.
Ai povestit despre prima ta zi de inot si m-am suparat cand am citit ca te-a aruncat in apa pentru ca atunci iti era frica de apa.

Cand am citit capitolul 2 m-a impresionat partea cand mama ta si-a dat seama de ce faceai tu toate sporturile si ca ti-a fost primul discipol.
M-a mai impresionat cand te-ai dus la cursul de vindecare si doamna acea ti-a zis ca cica in alta viata ati fost impreuna.
Mi-a placut cand te-ai facut invizibil cu prietenul tau si ceilalti va cautau si voi erati langa ei ,atunci am ras copios .
Am citit despre prima ta iubita si m-am enervat ca te-a lasat cand iti era mai greu, chiar vroiam sa te intreb unde sta, sa-i zic vreo doua.
Datorita faptului ca am citit in cartea ta despre empatie as vrea sa stiu mai multe despre aceasta si te rog sa-mi spui mai multe despre ea.

Capitolul 3 mi s-a parut interesant, dar as vrea sa-ti spun ca pentru mine a fost cel mai dificil...
Dialogul tau cu Sinele m-a impresionat si a fost folositor pentru mine sa il citesc.

Mi-a placut de doamna care v-a cazat cind erati la manastire si v-a explicat toate lucrurile despre manastirea aceea si mi s-a mai parut interesant ca voi ati plecat la drum fara sa stiti (exact) unde anume va duceti.
M-a socat cand tu ai vorbit frumos cu popa ala si el v-a alungat de langa manastire, zicind ca molipsiti si pe alti cu credinta voastra... cica ei vorbeau cu Duhul Sfant...
Nu mi se pare normal ca la manastire era poarta inchisa.
Mi-au placut bancurile tale despre popi.

Eu am toata increderea in tine si cred ca esti Iisus Hristos. Te cunosc de putin timp, dar am incredere in tine si imi doresc sa stau tot timpul cu tine. As vrea sa nu te superi pe oamenii care nu te cred , pentru ca ei nu sunt deschisi.

Iti multumesc pentru aceasta carte ca mi-a fost folositoare si m-a ajutat sa inteleg si sa aflu mai multe despre tine.
Te iubesc!

(Horia, 14 ani, elevul tau
<horiadx_horia@yahoo.com> )
Sus In jos
http://www.messia.ro
 
Eu am toata increderea in tine!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Votez cu Tine!
» Nevoia de Tine

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Parerea cititorilor :: Parerile voastre-
Mergi direct la: