Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Te apreciem si Te urmam pe Calea catre Adevar

In jos 
AutorMesaj
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

Te apreciem si Te urmam pe Calea catre Adevar Empty
MesajSubiect: Te apreciem si Te urmam pe Calea catre Adevar   Te apreciem si Te urmam pe Calea catre Adevar EmptyVin Aug 14, 2009 10:38 am

Cartea ,,Autobiografie" reprezinta pentru mine cel mai bun indreptar pentru intelegerea si punerea in practica a evolutiei spirituale.
Consider ca aceasta carte este mult mai explicita decit Biblia in ceea ce priveste dezvaluirea Adevarului, si mai ales foarte ancorata in realitatea pe care o traim noi astazi.
Deasemenea, am ferma convingere ca aceasta carte se armonizeaza si se completeaza excelent cu minunatele cursuri pe care le predai, toate cele patru module.
Tot asa de importanta este cartea pentru a fi chiar Tu inteles, ca personalitate de OM, si ca Maestru spiritual autentic.
Cartea ,,Autobiografie" mi se pare excelent realizata, cu multa sensibilitate, cu multe trairi si experiente personale impartasite noua, cititorilor (din care putem trage numeroase invataminte), dar si cu toate etapele de parcurs intr-o evolutie spirituala autentica, cu definitii, exemple, dar si cu anecdote, povestioare foarte amuzante.
Eu una Iti multumesc din suflet pentru aceasta carte, la care revin mereu si mereu, pentru a ma incarca cu tot ce este mai pozitiv din punct de vedere mental, moral si sufletesc, si Iti urez sa Ti se implineasca visul si misiunea de a scoate a doua carte pe care stiu ca intentionezi sa o scrii, pentru noi toti, care Te apreciem si Te urmam pe Calea catre Adevar!

Rodica Ionel <rodica_ionel_ro@yahoo.com>
Sus In jos
http://www.messia.ro
 
Te apreciem si Te urmam pe Calea catre Adevar
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» SCRISOARE DESCHISA CATRE TOTI CETATENII ROMANI DORNICI SA SCHIMBE CEVA IN TARA ASTA
» Fiii Luminii lupta pt Adevar iar Fiii Intunericului sfintesc politicieni
» am avut fericirea sa citesc "Autobiografie, Messia Iisus Hristos" si mi-a umplut sufletul de fericire. Intr-adevar FERICIRE!!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Parerea cititorilor :: Parerile voastre-
Mergi direct la: