Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Pentru o pacienta care considera ca nu a fost ajutata satisfacator

In jos 
AutorMesaj
Ioana
moderator
moderator



Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 24/09/2008

Pentru o pacienta care considera ca nu a fost ajutata satisfacator Empty
MesajSubiect: Pentru o pacienta care considera ca nu a fost ajutata satisfacator   Pentru o pacienta care considera ca nu a fost ajutata satisfacator EmptyMier Noi 04, 2009 7:44 am

Pentru Miramar, sotia "omuluitrist" ,care a postat mai multe mesaje cu solicitare de ajutor

Intrucat te-ai adresat tuturor membrilor acestui forum,imi permit sa imi exprim opinia ca ar fi fost mult mai intelept din partea ta sa te limitezi la a anunta ca oferi gratis cartea Autobiografia lui Messia celor ce o solicita, fara sa il critici pe H.Mihail pentru ca nu te-a vindecat atit de prompt pe cat ti-ai dorit . H.Mihail iti poate face tratament, dar in procesul de vindecare are si pacientul rolul lui. Daca tot ai deschis aceasta discutie publica, ar fi corect sa precizezi si ce ai facut, dar mai ales ce nu ai facut tu in scopul vindecarii. Din cate il cunosc eu pe H.Mihail sint sigura ca ti-a facut atit tratamentul cu Lumina, dar ti-a oferit si niste sfaturi pe care sa le pui in practica. Le-ai urmat ?
Constientizezi ca daca nu urmezi anumite sfaturi nu poti fi vindecata in mod fortat, caci nu sint create conditii pentru vindecare ? Totul depinde de starea sufleteasca a omului, in functie de aceasta el poate sau nu poate primi Lumina.
Faptul de a oferi cartea Autobiografia lui Messia e un gest de a oferi Lumina mai multor oameni. Daca ti s-a dat acest sfat , cu siguranta ca el isi are utilitatea lui in ceea ce te priveste pe tine personal. Cand oferi ceva , creezi conditii pentru ca tu insuti sa primesti inzecit. Daca tu numesti aceasta "a se profita de disperarea ta" (sau te-ai referit la altceva ?) inseamna ca nu ai inteles decat ceea ce ai vrut sa intelegi. Ar fi frumos sa faci acest gest din inima, sau mai bine spus ar fi mai folositor pentru tine sa il faci din inima, fara sa ii faci reprosuri lui H.Mihail, ba inca in mod public . Ma refer la faptul ca Lumina nu poate intra intr-un om care isi intretine niste stari negative. De asemenea Lumina nu intra in om cum ii place lui, ci in conformitate cu niste legi ale lui Dumnezeu.
Daca ai adus inaintea noastra situatia ta, poate ca ai facut-o si cu intentia de a-L forta pe H.Mihail sa te vindece. Eu nu cred ca H.Mihail poate sa fie fortat de pretentiile noastre, caci El actioneaza cum simte El ca este Voia Lui Dumnezeu. El traieste comuniunea cu Dumnezeu, nu are nevoie sa i se povesteasca de catre nimeni cum este Voia Lui Dumnezeu. Daca vrei sa fortezi pe cineva, forteaza-te pe tine in a indeplini anumite conditii necesare vindecarii.
Probabil ca H.Mihail ti-a vorbit mai pe larg despre acestea. Eu am vrut, in principal, sa iti sugerez sa te straduiesti sa te eliberezi de negativul pe care il ai la adresa Lui (si de altfel de orice forma de negativ), pentru a putea sa te deschizi sufleteste spre a primi Lumina. Toti sintem iubiti, impresia ta ca nu esti iubita este falsa. Pina si oamenii cei mai puri pot avea parte de mari suferinte. Ceea ce nu inseamna ca Dumnezeu nu ii iubeste.
Cat despre ceea ce Iisus apreciaza la noi, cred ca cel mai mult apreciaza sa vada bunavointa.
Inteleg ca esti suparata ca vindecarea intirzie, dar intelege si tu ca Voia Lui Dumnezeu nu e intotdeauna cum credem si cum ne-ar place noua. Noi avem o viziune limitata, dar intelepciunea Lui Dumnezeu le cuprinde pe toate.
Convingerea mea este ca poti avea deplina incredere in sfaturile ce ti s-au dat de catre H.Mihail.
Iti doresc sanatate.

Ioana Osan


Ultima editare efectuata de catre Ioana in Mier Noi 04, 2009 8:54 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Ioana
moderator
moderator



Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 24/09/2008

Pentru o pacienta care considera ca nu a fost ajutata satisfacator Empty
MesajSubiect: Re: Pentru o pacienta care considera ca nu a fost ajutata satisfacator   Pentru o pacienta care considera ca nu a fost ajutata satisfacator EmptyMier Noi 04, 2009 10:24 am

Afirmatia "s-a profitat de disperarea mea apoi am fost lasata balta cu pretexte cel putin bizare" pe care ai facut-o la adresa lui H.Mihail la alta rubrica a forumului nu prea denota ca ai fi o persoana care il respecta pe H.Mihail si care "nu vrea sa incite la discutii pro si contra lui H.Mihail" .
Eu nu am inteles ca forumul lui Messia ar fi destinat a se face circ, asa cum presupui, ci dimpotriva- am intervenit pentru tocmai pentru a te pondera, aratindu-ti ca nici macar pentru sanatatea ta nu iti este benefica atitudinea acuzatoare la adresa lui H.Mihail.
Intrucat ai venit pe acest forum ca sa ceri sfaturi, ti-am dat sfatul de a manifesta mai multa consideratie la adresa lui H. Poate ca nu ti-am spus ceea ce voiai sa auzi, dar te asigur ca nu am considerat gestul meu ca fiind un act de dusmanie la adresa ta.
Sfatul tau de a purta conversatii in particular si nu in vazul public ar fi foarte bun, dar tu unde ti-ai exprimat criticile la adresa lui H.Mihail? In particular sau in public?

Ioana

(H.Mihail, cand va citi ce s-a scris , va sterge El ceea ce considera de cuviinta din aceste mesaje, caci mie nu imi sta in posibilitati.)
Sus In jos
 
Pentru o pacienta care considera ca nu a fost ajutata satisfacator
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» am fost cobai!
» A FOST STEARSA DIN NOUL TESTAMENT REFERIREA LA REINCARNARE!
» Mihail = cel care este asemenea lui Dumnezeu
» despre crucificarea lui Iisus

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Diverse :: Intrebari si Raspunsuri-
Mergi direct la: