Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 codul biblic

In jos 
AutorMesaj
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

codul biblic Empty
MesajSubiect: codul biblic   codul biblic EmptySam Noi 14, 2009 1:30 pm

articol scris despre codul biblic:
http://www.spiritual.go.ro/codul%20bibliei/codul_bibliei.htm

"În textul ebraic original al Genezei, numele României apare codificat de 17 ori. Cele mai relevante informații le-am considerat a fi prezente în următoarele trei exemple:- în secvența de mai jos, alături de “România” (ortografierea ebraică a numelui țării noastre este încadrată în text) apar următoarele citate:

“Iată Eu (Dumnezeu) sunt cu tine și te voi păzi pe orice cale vei merge...” și “nu te voi lăsa până nu voi împlini toate câte ți-am spus”. (Geneză, cap. 28, versetul 15).
- într-o altă secvență din originalul Genezei în care apare codificat numele “România”, textul care intersecteză numele țării este următorul:
“Și cutremurându-se Iacov a zis: “Cât de misterios este locul acesta! Aceasta nu e alta fără numai casa lui Dumnezeu, aceasta e poarta cerului!” (Geneza, cap. 28, versetul 17).
- în cea de-a treia situație, numele codificat al “România” este intersectat de citatul următor: “Și a luat Domnul Dumnezeu pe omul pe care-l făcuse, și l-a pus în grădina cea din Eden, ca s-o lucreze și s-o păzească.” (Geneza, cap 2, versetul 15).
- si asta e cea mai tare: În cazul Noului Testament tradus în engleză, numele “România” apare de două ori. Vă prezentăm o secvență concludentă și pentru această căutare în codul Bibliei: în secvența de text care va urma se observă cu ușurință cum expresia “His own house Jesus”, care se traduce prin “însăși casa lui Iisus”, intersectează numele României!!!

Toate aceste informații din codul biblic vin să confirme profețiile despre țara noastră, și anume că România a fost aleasă de Dumnezeu, să fie centrul spiritual al planetei în epoca ce va urma."


sursa: internet


ps Cititi urgent cartea lui Michael Drosnin intitulata "Codul biblic"!
E cu mesaje INCREDIBILE !!! Eu o citesc si recitesc si nu-Mi vine sa cred!
Vad ca a aparut si volumul 2: "Codul Bibliei II: Numaratoarea inversa a început!
Am putea muri cu totii acum daca nu schimbam viitorul! Dezvaluiri care socheaza!"
http://www.divin.ro/?53t4l&v7f2k=2165

Cartea Mea "Autobiografie" e calauza spre mantuirea sufletelor voastre si iluminarea mintilor voastre,
dar se completeaza cu descifrarea codului biblic, pentru salvarea omenirii/ trupurilor, a civilizatiei actuale.

Michael Drosnin: "In Apocalipsa Sfantului Ioan Teologul, aceasta (carte secreta) este cartea pecetluita cu 7 peceti, care nu va putea fi deschisa decit de Messia: <<Nimeni in Ceruri, nici pe pamint, nici sub pamint nu putea sa deschida cartea, nici sa se uite in ea.>> ... Apocalipsa avea sa inceapa acum!"

Doar Iisus este Messia, conform Bibliei si conform codului biblic!
Sus In jos
http://www.messia.ro
 
codul biblic
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» codul biblic
» despre apocalipsa si codul biblic
» Cu Messia despre Apocalipsa si Codul Biblic
» Cu Messia despre Apocalipsa si Codul Biblic
» Descifrarea codului biblic

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Diverse :: Profetii-
Mergi direct la: