Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Doar o idee

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Phoenix




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 27/09/2008

Doar o idee Empty
MesajSubiect: Doar o idee   Doar o idee EmptyJoi Noi 13, 2008 9:03 pm

Este adevarat ca drumul personal este spre ascultarea vocii interioare, spre libertate, spre asumarea responsabilitatii, spre a se maturiza prin fortele proprii?

Ar trebui sa nu preamarim pe nimeni altcineva decat pe Dumnezeul interior, nu-i asa?

Sunt postate aici scrisori de efectiva preamarire a ta. De ce?

Universul si ceea ce se intampla in jurul nostru - suntem inca la grupa mica - este atat de variat, de amplu, atat de multe sunt de stiut... Multi din cei ce te preamaresc se blocheaza in persoana ta. Anume: persoana ta!! Si resping, nu cerceteaza si alte aspecte ale vietii universale. Cred in tine ca intr-un Dumnezeu, te absolutizeaza! Ei ar trebui sa faca declaratii de dragoste catre Dumnezeu, nu catre tine. Isus Christos nu a intruchipat preamarirea lui Dumnezeu prin permiterea preamaririi personale si cred ca nu ar fi considerat necesar sa arate oamenilor scrisorile alesilor...
Nu mai este vremea preamaririi unei persoane, ci este timpul desprinderii de autoritatea oricui in sensul urmarii cuiva anume ca si idee conducatoare.
Asta este asumarea responsabilitatii si maturizarea prin fortele proprii.

Cu respect, intrucat toti suntem demni de asta indiferent ce conceptii avem,
Phoenix
Sus In jos
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

Doar o idee Empty
MesajSubiect: Raspunsul Meu   Doar o idee EmptyJoi Noi 13, 2008 11:05 pm

Da, poti evolua spiritual doar ascultind intuitia - vocea sufletului - a inimii!

Dar tu o ai deja complet activa? Ai atins iluminarea-mantuirea? Ai transcens egoul si mintea?
Daca asa crezi, regret, dar te inseli, te autoamagesti.
Din ce ai scris dovedesti ca inca esti pe drum, inca judeci cu mintea omului obisnuit,
altfel nu te deranjau cuvintele sincere si frumoase scrise din suflet de cititorii cartii!
Doar ego-urile pot fi deranjate de devotiunea oamenilor sinceri care apreciaza Adevarul!
Prin carte am transmis mesaje, nu am cerut nimanui laude, nici preamariri, asa cum spui tu.
Daca citeai cu atentie nu cartea, dar cel putin ce este postat pe acest forum, vedeai ca am scris:
"tuturor le-am cerut insistent parerea CRITICA - deci sincera - despre aceasta carte".
Daca ei au gasit de cuviinta sa multumeasca pentru raspunsurile primite/ revelate
si pentru starile deosebite traite in urma lecturii,
Eu nu pot decit sa-i felicit si sa-i binecuvantez pentru acest lucru,
care dovedeste atit minte luminata, cit si inima deschisa!
Oricum ar fi, nimeni nu Ma "absolutizeaza", stai linistit!

Vreau sa cunoasca fiecare nivelul de constiinta numit HRISTOS,
si nu doar sa urmeze pe cineva numit Iisus!

Se vede ca nu ai citit cartea!
Foarte putini oameni pot citi cartea Mea integral, din cauza vibratiilor lor joase, din pacate,
care intra in conflict cu vibratia inalta a cartii Mele.
Mindria si ignoranta nu permit oamenilor din ziua de azi nici macar sa recunoasca lucrurile
simple si adevarate descrise in carte...
Nu incerc sa conving pe nimeni de nimic si nici nu sunt de acord cu adorarea mesagerului,
pentru ca doar mesajele sunt importante.

Raminind doar la nivel mental, niciodata nu vei putea sa-ti trezesti Maestrul Divin interior;
nimeni, absolut nimeni nu poate altfel sa-L cunoasca pe HRISTOS, decit prin traire-experimentare,
prin inima/ devotiune! Deci nu e vorba de a urma un om, ci de a atinge nivelul de constiinta Hristic!
Ca sa poti insa ajunge la acest nivel, e absolut necesar sa te purifici prin devotiune, asceza si studiu;
insa, oricit de sincer si perseverent ar fi adeptul, pina la iluminare-mantuire, apoi pina la eliberarea de ego e cale foarte lunga! Si fara sa urmezi un indrumator veritabil - un Maestru - e aproape imposibil, deoarece fara ghid te pierzi in jungla.


Da, ar trebui sa nu preamarim pe nimeni altcineva decat pe Dumnezeul interior!
Dar ce te faci, ca nu este inca trezit decit in inima a citorva Oameni de pe Terra?!

Nu se blocheaza nimeni de persoana Mea, in afara doar de cei posedati de demoni.
Si vezi ca ai scris incorect numele!
Iisus Hristos asa se scrie, nu cum ai scris tu!

Nu te condamn si nu te judec, asta deja incerci tu sa faci prin ceea ce-Mi scrii...

Respect primeste cine ofera respect,
iubire primeste cine ofera iubire,
iertare primeste cine ofera iertare.
Asta e Legea Karmei, Legea cauza-efect.

Ca sa poata cineva sa se inalte deasupra si sa beneficieze de Gratia Divina,
trebuie mai intai sa traiasca extazul, comuniunea mistica cu Dumnezeu din inima-suflet...

Cel care crede in Mine si marturiseste increderea sa in mesajul Meu,
primeste IERTAREA si GRATIA DIVINA, iar cel care se leapada de Mine
in fata lumii va ramine cu legea karmei, si va primi dupa fapta si rasplata.
Asta e Adevarul, indiferent de iti convine sau nu, tie sau teologilor.

"Eu spre aceasta M-am nascut si pentru aceasta am revenit in lume:
ca sa dau marturie pentru Adevar. Oricine este din Adevar asculta glasul Meu.
Oricine va marturisi pentru Mine inaintea oamenilor,
marturisi-voi si Eu pentru el inaintea Tatalui Meu, Care este in Ceruri.
Iar de cel ce se va lepada de Mine inaintea oamenilor,
si Eu Ma voi lepada de el inaintea Tatalui Meu, Care este in Ceruri.

(M-am citat din Biblie, Noul Testament, Ioan, capitolul 18, versetul 37
si Matei, capitolul 10, versetele 32, 33).

Fericit este cel care nu se va poticni intru Mine!

Iti doresc sa ai puterea sa citesti in intregime cartea scrisa de Mine,
apoi sa postezi parerea ta sincera si critica aici!

Pace tie, Phoenix!
Sus In jos
http://www.messia.ro
 
Doar o idee
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» MAI AVEM DOAR 2 ZILE

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Diverse :: Intrebari si Raspunsuri-
Mergi direct la: