Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Invatatorule iubit

In jos 
AutorMesaj
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

Invatatorule iubit Empty
MesajSubiect: Invatatorule iubit   Invatatorule iubit EmptyVin Sept 12, 2008 11:24 am

NOTA BENE!

POSTEZ IN ACEST FORUM NUMAI PARERILE CELOR CARE AU CITIT INTEGRAL CARTEA MEA AUTOBIOGRAFICA!
DESIGUR, PARERI PRO SAU CONTRA, CACI SUNT FAIR-PLAY.
MULTUMESC PENTRU INTELEGERE!



Adaug si parerea noilor cititori, primita pe e-mailul Meu:

R. N. Cristian:

Invatatorule iubit,

De multe zile doream sa-mi exprim recunostinta pentru iubirea Ta de oameni, Doamne Iisuse Hristoase!
Prin venirea Ta din nou pe Pamant, mi-ai tamaduit inima, sufletul si trupul!
Cuvintele nu pot descrie starea pe care am avut-o dupa citirea cartii Tale (cartea mi-a pus ordine in ganduri si idei - cine putea avea un asemenea efect asupra mea, daca nu Tu, Doamne Iisuse Hristoase?!), pe mai multe zile in care am fost tulburat pana in "radacinile" mele cele mai intime.

Nu sunt inca atat de evoluat pe scara spiritualitatii incat sa-mi pot explica anumite trairi sau sa-mi aduc aminte vietile anterioare traite, insa intuitia mea imi spune ca TU ESTI Iisus Hristos si ca ai venit la noi oamenii din iubirea Ta fara de margini pentru noi, cu toate ca noi nu meritam, fiind cazuti in pacat si ispita.
Doamne, iarta-ne, pentru ca eu simt ca vom face pentru acest popor binecuvantat multe lucrari bune;
da-ne noua puterea de a ne smulge din ispita si pacat si a trai drept, asa cum Tu ne-ai invatat de peste 2000 de ani!
Tu, Doamne, stii cine am fost inainte, mai bine decat mine, dar nu vreau sa-mi spui pentru ca mi-ai alimenta ego-ul (orgoliul) pe care eu ma chinui sa-l stapanesc.
Oricand, Doamne, daca ma chemi am sa vin intr-un suflet, am sa las totul si am sa vin la Tine!
Stiu ca vei reusi tot ceea ce Ti-ai pus in gand si vei salva acest neam,
care a fost tot timpul umilit de celelalte neamuri de sute si sute de ani !


Cu iubire sincera, Cristian
Sus In jos
http://www.messia.ro
 
Invatatorule iubit
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Pasaje din mesajul transmis de Apostolul Ioan cel iubit:

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Parerea cititorilor :: Parerile voastre-
Mergi direct la: