Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Discutii libere

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

Discutii libere Empty
MesajSubiect: Discutii libere   Discutii libere EmptyVin Sept 12, 2008 11:41 am

NOTA BENE!

POSTEZ IN ACEST FORUM NUMAI PARERILE CELOR CARE AU CITIT INTEGRAL CARTEA MEA AUTOBIOGRAFICA!
DESIGUR, PARERI PRO SAU CONTRA, CACI SUNT FAIR-PLAY.
MULTUMESC PENTRU INTELEGERE!



BRAHMA_MODEST

Vrei sa auzi adevarul? Sau doar laude?

Daca e un site pentru laudat, spune explicit ca sa nu te deranjez.



Neo

Eu cunosc deja Adevarul, tu te referi doar la a-ti expune aici parerea ta critica si strict personala despre cartea Mea, dar daca nu ai citit-o nu ar fi fair-play, deoarece ai vorbi despre ceva ce nu cunosti.

Adevarul nu poate fi "auzit", caci nu e poveste, ci STARE de constiinta; doar cei care L-au experimentat si il traiesc 100% pot fi cu adevarat sinceri si cu discernamint, dar aceia sunt deja Maestrii spirituali.

Daca tu traiesti cu devotiune in Adevar si daca ai citit cartea Mea, atunci desigur ca esti invitat sa-ti postezi aici impresiile tale, parerile pro sau contra, ori intrebari referitoare la mesajele cartii, caci este un forum al celor care au citit-o deja.

Si afla ca nu sunt simple "laude" precum spui, deoarece marea majoritate au primit raspunsuri la intrebarile existentiale pe care le aveau si s-au limpezit, s-au transformat radical in Bine, au avut revelatii, de aceea vei gasi in general pareri pozitive si nu negative; de fapt, un om posedat de demoni are un ego/ orgoliu atit de mare si intunecat, incit nu poate suporta vibratia Luminii degajata de carte si deci nu o poate citi in intregime, chiar daca el se crede in sinea lui un "spiritual"!

Doar cei cu mintea deschisa - si deci lipsiti de prejudecati sau dogme stupide - o pot citi ... si numai cei cu inima deschisa pot accepta adevarurile revelate acolo. Sunt "multi chemati, dar putini alesi!". Desigur, alesii se aleg ei singuri.

Un Maestru e precum un izvor care curge senin, indiferent daca bea sau nu cineva din el, deci existenta, pacea sau fericirea unui Maestru nu depind de parerile discipolilor sau dusmanilor Sai...

Aminteste-ti mereu ca orice prost e rauvoitor si poate arunca cu pietre, dar numai un intelept poate construi ceva bun!

Pace tie!


Ultima editare efectuata de catre Neo in Lun Sept 15, 2008 11:12 pm, editata de 3 ori
Sus In jos
http://www.messia.ro
BRAHMA_MODEST




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 11/09/2008

Discutii libere Empty
MesajSubiect: Raspuns   Discutii libere EmptyVin Sept 12, 2008 8:14 pm

Multumesc!

Pentru ca nu am terminat inca de citit cartea, voi reveni dupa ce o voi citi in intregime. Inteleg ca e un site al celor car au citit-o in intregime.

Pace voua!
Sus In jos
 
Discutii libere
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Diverse :: Intrebari si Raspunsuri-
Mergi direct la: