Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 procedeul de 21 de zile

In jos 
AutorMesaj
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

procedeul de 21 de zile Empty
MesajSubiect: procedeul de 21 de zile   procedeul de 21 de zile EmptyMier Dec 08, 2010 2:00 pm

Procedeul de 21 de zile

Transmis de catre Fecioara Maria si Maestrul Hristic Babaji Nagaraj, acest procedeu de purificare si spiritualizare a fost recomandat de doamna Jasmuheen din Australia, care l-a descris in cartea ei: “A trai cu Lumina, alimentatie pranica”.

comanda aici cartea: http://www.librarul.ro/detalii_carte.php?id=436&titlu=A%20trai%20cu%20lumina

sau descarc-o de aici, gratuit: http://www.cartidownload.ro/Diverse/506552/Jasmuheen_A_Trai_Cu_Lumina

sau de aici: http://www.scribd.com/doc/7035065/JasmuheenA-Trai-Cu-Lumina


Pina la ora actuala, foarte multi oameni l-au aplicat, din diferite motive...
Eu l-am facut in 2005 (mai mult nevoit de imprejurari, decit din alte motive), apoi am inceput sa tin cursuri de initiere spirituala si emisiuni TV. Atit Eu, cit si citiva cursanti de-ai Mei (care Mi-au devenit prieteni) am comunicat in timpul acestui procedeu cu Maestrul Babaji... Vom posta aici in curind relatarile noastre.
Recomand studiul acestei carti si al acestui procedeu, insa consider ca doar cei care simt ca sunt cu adevarat pregatiti sa-l faca, pot sa-l faca. Nu este pentru oricine si nu este obligatoriu pentru evolutia spirituala, insa desigur ca merita practicat, apoi recomand sa se revina la alimentatia obisnuita. Postez mai jos un mic formular, cu rugamintea ca cei care l-au practicat sa raspunda clar si pe scurt intrebarilor de mai jos, spre folosul tuturor.
Astept sa-Mi scrieti pe adresa Mea de e-mail: webmaster@messia.ro

In primul rind va rog pe voi, cei dragi si apropiati sufletului Meu: Romeo, Roland, Emanuel, Eliza, Simona, Madalina, Gabriel, Camelia-Buddha, Paul Ionescu, Rucsandra P., Andrei J., Jomby, Camelia-indianca, Cristina Z, Irina si Anca Adam, Dan, Cristi P., Felicia sa fiti primii care sa descrieti pe scurt aceasta experienta spirituala a voastra, prin care ati trecut deja!

Va multumesc anticipat!


1. Motivele pentru care m-am hotarat sa fac acest procedeu sunt:

2. Perioada de pregatire a durat la mine... zile/saptamani si a constat in...
(am mancat doar..., am renuntat la carne, tutun, alcool, etc)

3. Primele zile din procedeul propriu-zis: descriere foarte pe scurt (recomandari, avertizari...).
Daca ai simtit "retragerea Spiritului" in timpul primelor zile, descrie te rog pe scurt starile, experientele: ...

4. Procedeul; senzatii; stari; revelatii in stare de veghe sau/ si vis; mesaje primite, etc

5. Concluzii, recomandari, adresa de e-mail, nume si prenume.




PROCEDEUL DE 21 DE ZILE - relatarile noastre


1. MOTIVATIA

Motivele pentru care m-am hotarat sa fac acest procedeu sunt:


Mihail I.H.:

Trecind prin proba finala a credintei (asemanatoare cu povestea dreptului Iov, din Vechiul Testament: in decurs de numai citeva zile mi-am pierdut sursa de venit, iar familia si toti prietenii m-au parasit; apoi am fost evacuat din casa…), eram la pamint din punct de vedere emotional si financiar. Imi doream Mantuirea si fericirea tuturor fiintelor, in special a celor apropiati, pe care eram frustrat ca nu puteam sa ii ajut, obligat fiind de bunul simt si Legile Divine sa le respect liberul arbitru. Mi-am dorit din tot sufletul Mantuirea fostei mele sotii, dar si sa pot aduce Paradisul pe Pamint...
Pierzindu-mi insa orice speranta, am dorit sa abandonez totul si sa plec din planul fizic, sa ma reintorc Acasa, in Lumina. Atunci am aflat de acest Procedeu de 21 de zile, pe care imediat am fost dornic sa il pun in aplicare, atit pentru purificarea si ridicarea vibratiilor mele, cit si pentru detasarea de cele lumesti si parasirea, cu sufletul impacat, a planului terestru.
Deci motivul pentru care am facut acest Procedeu a fost speranta unei morti linistite si senine. Dar... am constatat pe propria mea piele ca intr-adevar: “ceea ce nu te distruge te intareste!”


Jomby, Targu Mures:

“Pentru evolutia mea spirituala. Eram constient ca acest procedeu ma va intari foarte mult energetic, care este o premiza importanta a evolutiei spirituale, si imi va creea o legatura mult mai stansa cu sufletul meu.”


Cristina Zane, Bucuresti:

“Primul motiv iti spun sincer a fost ca am auzit ca ai recomandat Tu, Maestrul meu, ca cei care nu au tinut Procedeul de 21 de zile sa se gandeasca sa-l tina pana la sfarsitul anului 2010 si ca AM SIMTIT ca pentru mine ACUM sosise momentul, imi TREBUIA o schimbare – in bine!!
Stiam ca “sunt atacata” (vulnerabila, cu slabiciuni) pe mancare si pe trancanit/ barfit/ vorbit prea mult, aiurea, asa ca am spus ca prin acest procedeu impusc doi iepuri dintr-o data: ma controlez referitor la ceea ce mananc, trecand pe hrana pranica (deci nu mai ma supun poftelor si lacomiei scazandu-mi vibratiile) si tin si post de vorbire, interiorizandu-ma.
Procedeul este o INITIERE, iar eu ma tot “loveam” de vreo luna jumatate - doua de … lucruri, carti, cuvinte, povestiri, etc care aveau legatura cu INITIEREA si cu revelarea Sinelui (ca dovada ca este o initiere este si visul cu Tine din a doua noapte de procedeu in care Tu imi apari, Te uiti la mine si imi spui: “INITIEREA” - pentru mine incepuse….).
Pe langa trecerea la hrana pranica (foarte importanta pentru schimbarile care vor urma!), procedeul asigura si o realiniere / armonizare a celor 4 corpuri joase: fizic, emotional, mental si spiritual, producandu-se si o crestere semnificativa a vibratiilor.”


Camelia Moga, Bucuresti:

“Un puternic impuls din interior care ma indemna sa traiesc experienta acestui procedeu, inca de cand am aflat de el. Desi suna foarte spartan (7 zile de gol, fara apa, fara mancare, si apoi alte 2 saptamani doar cu lichide, si acelea foarte diluate), stiam ca va fi o experienta unica pentru sufletul meu, pentru corpul meu, pentru Totul care sunt. Au fost multi ani in viata mea in care am postit cate o zi pe saptamana, o data chiar si trei zile la rand, cu apa ce-i drept, si am putut sa-mi dau seama din plin de efectele curative, de limpezirea interioara, pe toate palierele fiintei: sufletesti, mentale, emotionale, fizice... pe care ti le poate aduce si o singura zi de post.
Apoi, resimteam acut nevoia unei regasiri de Sine, de amorsare a 'ceva' care mocnea pe dinauntru si se vroia scos la Lumina. Iar intuitia imi spunea ca trecand prin acest procedeu voi putea sa grabesc acest proces de trezire interioara, care ma va aduce in contact cu ceea ce sunt cu adevarat.
Imi doream sa fiu vie, prezenta, sa invat sa ma abandonez, sa FIU, sa trec dincolo de barierele, bombanelile si fricile mintii.”


Dan, Timisoara:

"Eram convins ca prin post pot sa evoluez spiritual si sa ma eliberez de dependenta de hrana fizica, asa ca in momentul in care am auzit de procedeu (in Cheile Nerei, in luna mai 2010) stiam ca il voi tine si eu. Am discutat cu cei care il tinusera deja (Eliza, Madalina, Horatiu, Simona, George) si abia asteptam sa il incep. Dupa o scurta perioada de cand am aflat de el (2 saptamani) deja l-am inceput."


... - vor urma aici si alte relatari; le astept! - ...


2. Perioada de pregatire

Mihail I.H.

Desi in cartea care prezinta acest Procedeu era recomandata o perioada de 6 luni de pregatire, nerabdator fiind sa Ma curat (atit la propriu, cit si la figurat), am considerat ca o saptamana de hrana fara carne, urmata apoi de o saptamana in care M-am hranit mai mult cu lichide (compoturi, supe, ciorbe), e suficienta si pot intra direct in Procedeu. Si asa am si facut. (Nu agreez alcoolul si nici fumatul, deci la acestea nu se punea problema sa renunt.)
Mentionez ca atit inainte de Procedeu, cit si dupa terminarea lui, am avut o alimentatie obisnuita; dar mentionez si faptul ca niciodata nu am avut pofta de mincare.


Jomby, Targu Mures:

“Cu o saptamana inainte am selectat atent mancarea: in sensul ca mancam numai vegetarian, iar in ultimele 3 zile, inainte de procedeu am trecut pe lichide.
M-am hotarat foarte brusc asupra momentului inceperii procedeului, intelegand de mult ca organismul omului nu are nevoie de hrana solida, si din prana organismul poate sa proceseze orice vitamina, minerale sau alte elemente vitale de care are nevoie corpul fizic.”


Cristina Zane, Bucuresti:

"M-am hotarat sa tin procedeul doar cu o saptamana inainte de a-l incepe, dar, “intamplator” m-am apucat sa beau ceai de detoxifiere a organismului cu doua saptamani inainte de a incepe procedeul, simtind nevoia unei purificari (ceai “Organism purificat” de la FARES, se gaseste peste tot si e foarte ieftin, aprox 3,5 RON cutia cu 20 pliculete).
Cu o saptamana inainte de a incepe procedeul am trecut doar pe lichide si hrana foarte usoara, eliminand complet carnea: supe pasate sau clare, compot facut in casa, fara zahar, iaurt cu o lingurita de miere, sucuri naturale si multa apa plata. Totodata, pentru purificarea si detoxifierea organismului, am facut in cursul acestei saptamani tehnica yoghina numita “shank prakshalana”- tehnica de purificare cu apa sarata. Mentionez ca este foarte importanta detoxifierea organismului inainte de intrarea in procedeu, pentru ca astfel eliminam / amelioram consecintele detoxificarii in timpul procedeului: ameteli, dureri de cap sau musculare, limba foarte incarcata de toxine. Cu cat suntem mai purificati fizic inainte de inceperea procedeului, cu atat ne este mai usor in procedeu!"


Camelia Moga, Bucuresti:

“Perioada de pregatire a durat la mine cateva zile (3-4). Concret, am evitat mancarurile grele si cele cu carne. Am baut ceva mai multe lichide. De altfel, nu beau (alcool), nu fumez, carne mancam destul de rar si in special carne de pui si peste... asa ca, n-am simtit nevoia unei perioade mai lungi de pregatire. Mai postisem pe gol, cate o zi, din cand in cand, in ultimele luni. Prin urmare, eram cat de cat familiarizata cu senzatiile pe care le implica o asemenea experienta.
In ultima zi, inainte de procedeu, am mancat usor de dimineata si apoi am baut doar apa si sucuri pana la miezul noptii cand am intrat in prima zi de gol.”


Dan, Timisoara:

Cu cateva zile inainte de Procedeu am facut o tehnica de purificare cu apa sarata (Shank Prakshalana) si m-am pregatit mental. Carne oricum nu mai mancam de 2 ani, asa ca totul mi s-a parut simplu si natural. Cu o zi inainte de a-l incepe am fost la Bucuresti (la ziua Simonei) si am mancat mult si variat, pana cand Madalina mi-a atras atentia ca ar fi trebuit sa consum doar lichide... Era prea tarziu, asa ca am inceput procedeul cu burta plina! Smile


... - vor urma aici si alte relatari; le astept! - ...
Sus In jos
http://www.messia.ro
 
procedeul de 21 de zile
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» MAI AVEM DOAR 2 ZILE

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Diverse :: NOUTATI - Fisiere-
Mergi direct la: