Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Din invataturile lui Babaji Nagaraj

In jos 
AutorMesaj
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

Din invataturile lui Babaji Nagaraj Empty
MesajSubiect: Din invataturile lui Babaji Nagaraj   Din invataturile lui Babaji Nagaraj EmptyDum Dec 19, 2010 1:36 am

Din invataturile lui Babaji Nagaraj:


"Eu sunt pretutindeni. Exist in fiecare respiratie de-a ta."

"Cauta sa traiesti constiinta faptului ca TOTI SUNTEM UNA. Am venit sa va arat unitatea, dincolo de dualitate."

"Am venit sa inlatur separarile dintre toate religiile. Am venit sa-i unesc pe oameni, indiferent de originea lor.

Exista o singura Umanitate."

"Vreau sa va arat o libertate care exista dincolo de orice v-ati putea imagina."

"Acest corp nu are nici un scop in sine. Este aici pentru a fi in serviciul oamenilor."

"Cauta armonia in tot ceea ce faci. EU SUNT Armonia."

"Daca voi sunteti in pace, eu sunt in pace. Daca sunteti fericiti, eu sunt fericit. FITI FERICITI!"

"Aveti Credinta! Totul depinde de Credinta."

"Venerand Focul, venerezi Lumina Interioara. Prin venerarea focului se arde Karma. Este o purificare spirituala."

"Iubeste si slujeste intreaga umanitate. Ajuta pe fiecare in parte."

"Fii fericit, fii cu bun simt. Genereaza o bucurie de nestavilit!"

"Recunoaste-L pe Dumnezeu si bunatatea in orice om!"

"Nu exista niciun sfant fara un trecut, si niciun pacatos fara un viitor."

"Cinsteste-i pe toti! Daca nu poti cinsti pe cineva, lasa-l sa plece din viata ta!"

"Fii original! Fii creativ!"

"Fii curajos! Fii din ce in ce mai curajos!"

"Nu imita! Fii puternic, fii drept! Nu te sprijini pe altii!"

"Gandeste cu propriul tau cap. Fii tu insuti!"

"Toata perfectiunea si toate virtutile Divine sunt ascunse in interiorul tau. Reveleaza-le lumii intregi!"

"Intelepciunea, deasemenea, este deja in tine. Las-o sa straluceasca, sa iasa in evidenta!"

"Lasa Gratia Domnului sa te elibereze!"

"Lasa-ti viata sa fie precum cea a trandafirului; in tacere, el vorbeste limbajul parfumului."

"Totul este cu putinta prin repetarea mantrei mele. Este mult mai puternica decat bomba atomica."

"Sunt nimeni si nimic. Sunt doar ca o oglinda in care tu te vezi pe tine insuti."

"De fiecare data cand cineva rosteste cu veneratie numele lui Babaji, el atrage instantaneu binecuvantarea spirituala." (Autobiografia unui yoghin)

"Evenimentele vin si trec. Aceasta este roata iluziei (maya). Lasa roata vietii sa se invarteasca in jurul tau, fara sa te atasezi de vreo parte a ei! Lasa spitele, traieste in centru! Aceasta este realitatea."

"In orice situatie te-ai afla, intotdeauna da ce-i mai bun din tine si lasa deciziile si modul de a actiona sa vina din inima!"

"Acum este momentul unei schimbari majore. Schimbarea e insusi dansul lui Shiva. Egoul este coplesit, Sinele este neclintit. Urmeaza-ti inima si te vei ridica deasupra provocarilor schimbarii."

"Aceasta este epoca Actiunii. Arata lumii actiuni ideale! A te pune in slujba umanitatii inseamna sa-L servesti si sa-L slavesti pe Dumnezeu."

"O persoana care nu face nimic constructiv, e o persoana moarta. Fii mereu intreprinzator, incearca sa faci mai mult decat faci deja!"

"In aceasta epoca, asceza (munca spirituala) te purifica. Este cea mai buna practica spirituala. Toti cei care s-au nascut pe acest Pamant, trebuie sa munceasca pentru a avea succes."

"Aprinde Lumina in tine insuti, apoi aprinde-o si in ceilalti - cate unul pe rind."

"Aminteste-ti numele lui Dumnezeu in fiecare clipa, cu fiecare respiratie, in timp ce mananci, dormi sau muncesti!"

Om Namah Shivaya

"Sunt mereu cu voi!"


Nota:

Maestrul Hristic Babaji Nagaraj mi-a fost fiu in Himalaya (a fost numit atunci Zeul Murugan), apoi, in alta viata, Maestru (M-a initiat in Kriya Yoga la Benares, India, pe cind Eu eram Shankara, iar acum Imi este discipol si prieten; El s-a reincarnat de curind aici, adica a revenit in Romania, ca un om obisnuit, modest, simplu. Cine are ochi de vazut, sa vada; cine are urechi de auzit, sa auda! Alesii Il vor recunoaste.





Sus In jos
http://www.messia.ro
 
Din invataturile lui Babaji Nagaraj
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Diverse :: NOUTATI - Fisiere-
Mergi direct la: