Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 despre marele cutremur

In jos 
AutorMesaj
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

despre marele cutremur Empty
MesajSubiect: despre marele cutremur   despre marele cutremur EmptySam Mar 21, 2009 11:14 am

Oameni buni, nu intrati in panica, orice s-ar intimpla!
Pastrati-va calmul si mai ales CREDINTA in Dumnezeu!


Stiu ca cei alesi sunt si vor fi mereu Divin protejati; toti cei care se roaga din inima si din tot sufletul, in timpul oricarui cataclism,
vor ramine intregi, nevatamati; deasemenea, s-a profetit ca inainte cu 3 zile de acel mare cutremur prevestit demult si-n Biblie,
(Apocalipsa lui Ioan, Isaia, etc) toti cei alesi de Dumnezeu vor fi telepatic avertizati si indrumati cum si unde sa se adaposteasca,
de catre Fecioara Maria si ingerii Ei. Cum sa ne pregatim? Simplu: sa redevenim Oameni, buni, sinceri, simpli si naturali, altruisti.

Nu sunt sadic, dar personal, chiar Ma amuza reactiile "muritorilor" in fata fenomenelor precum cutremure si furtuni, deoarece
abia atunci vad cum din oameni iese sinceritea la suprafata si unii isi amintesc sa se roage... Pe timp de liniste, toti dorm somnul
greu al ignorantei, nesimtirii...
Rugaciunea e salvarea in astfel de cazuri precum cutremurul.
Dar si ascultarea unor sfaturi intelepte, precum cele din acest articol intitulat "Triunghiul Vietii":
http://messia.heavenforum.org/fisiere-f4/salvare-in-caz-de-cutremur-t72.htm


Este foarte probabil ca in acest an 2009 va fi acel cutremur, insa in ceea ce priveste data exacta si ora cind va fi marele cutremur si acele 72 de ore de intuneric profetite inca de acum citeva mii de ani in Biblie si-n alte locuri, va asigur ca NIMENI din Ceruri sau de pe Pamint nu stie, nici macar Fiul lui Dumnezeu, asa cum e scris si-n Biblie!

Mi-as dori, desigur, sa se trezeasca oamenii la Realitate, sa se intoarca la Dumnezeu, la Bine si la Adevar in timp util, deci sa nu mai fie nevoie de cataclisme, insa degeaba Imi doresc Eu, daca e ceva ce depinde de voi! Rautatea, pacatele si ignoranta voastra atrag fenomenele de acest gen, precum inundatii, cutremure, furtuni, boli, accidente...
Va compatimesc sincer, dar va respect liberul-arbitru si nu intervin in destinul tarii sau al planetei...
Civilizatia actuala deja a intrat in agonie si se indreapta cu pasi vertiginosi spre auto-distrugere.
Cernerea griului de neghina are loc ACUM, iar Judecata de Apoi se apropie pe zi ce trece...

Pace voua!
Sus In jos
http://www.messia.ro
 
despre marele cutremur
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Salvare in caz de cutremur
» despre utilitatea dusmanilor
» Cartea lui Enoh, cartea despre Dumnezeu si despre ingeri
» despre 666
» despre KABALLAH

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Diverse :: NOUTATI - Fisiere-
Mergi direct la: