Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Mărturia mea! - Alchimiel

In jos 
AutorMesaj
Alchimiel




Numarul mesajelor : 6
Location : Da.kșa = Țara Zeilor sau Calea Zeilor
Data de inscriere : 21/03/2009

Mărturia mea! - Alchimiel Empty
MesajSubiect: Mărturia mea! - Alchimiel   Mărturia mea! - Alchimiel EmptySam Mar 21, 2009 10:32 pm

Dumnezeu e alchimia mea! c-am asta ar fi traducerea,... Tu este alchimia mea!
Deși încă nu am citit cartea Ta (o am, dar o citește alcineva acum) o să îmi permit să vorbesc după ceea ce simt și ceea ce am auzit la emisiuni! Cale mea nu implică chestii complicate cu tot felul de formule sau ritualuri... Adevărul e complicat de simplu! trebui doar să vrei... nu există nu poți!...
Nu prea îmi vin cuvinte acum așa că o să spun direct. L-am rugat pe Tatăl Atotputernic acum vreo doi ani să îmi releveze Adevărul Său și să mă pună acolo unde are nevoie de mine nevrednicul și să mă ajute să fac Voia Sa neprețuită și nu a ego-ului meu cel ieftin. În ultimul timp mi s-au relevat Adevăruri ce mulți s-ar sminti la auzul lor sau măcar m-ar face pe mine smintit... Laughing am pățit-o pe a doua ... despre prima prefer să nu se ajungă acolo... mărturie la cele spuse poate aduce Ioan cu care m-ai pus în legătură ... mulțumesc ptr asta ...
Prin cele ce le știu am încercat să învăț a simți și a vedea cu inima... căci dacă ea e oarbă atunci cădem în groapă...
+Când am vorbit cu Tine prima dată am simțit o stare de ușurare că parcă pluteam, iar cateva minute înainte eram o caramidă... niciodata la nimeni și nimic nu am simțit așa ceva... o stare unică căreia i-am oferit o explicație cam slăbuță...
+Din cele care ai vorbit multe mi le-am reamintit de mai de mult, deși unele erau conturate bine, iar altele destul de puțin. Altă parte din cele ce le-am auzit de la tine au adus răspunsuri la întrebari puse sau care urmau să fie puse.
+Iar din ceea ce îmi amintesc din vieți trecute, ce am știut atunci și ce reușesc să îmi amintesc acum este tot datorită Ție Doamne.
+Aici vreau să spun că l-am întrebat pe fratele meu de 3 ani cine ești!...și la început a spus el nenea nenea?!... și apoi a arătat către Icoană... restul nu mai spun ce a spus că nu prea înțeleg nici eu dialectul lui
+Am aici o rugăminte dacă se poate: un CV cu viețile anterioare ale Tale să fie postat pe forum (eu le am, dar poate vor și alții - poate Te cunosc sub alt nume - le-ar trezi mai multe amintiri)
Din poezia ce urmează presupun că reies multe!
Trag linia deși sărac în marturie... mai multe când va veni vremea... pâna una alta spun tuturor sa-și deschidă inima... căci acesta este organul de simț cel mai dezvoltat...
-------------------------------------------
Știu ca Tu ești Iisus Hristos același Zalmoxe și ascultă ruga mea cea simplă...


Rugă către Zalmoxe


O! Tu Doamne Sfânt mărite,
Al străbunilor străjer de munte.
Ascultă-mi rugăciunea Sfinte,
Că am sa-ți cer destul de multe.

În primul rând am Iertare de cerșit
Pentru toate cele câte am greșit
Și pentru cele ce le am de ispașit
Ajută-mă să le duc la bun sfârșit.

Și cer să aduci pace la intrare
Ce la toți în case să le intre,
Cu toții să traiască în Iubire
Slujind pe Tine-n nemurire.

După atâta Iertare, Pace si Iubire
Te rog smerit să dai la omenire
Acele Sfinte Taine de Cunoastere
Acelora ce se prezintă cu Simțire.

Întelepciune, Dreptate și Putere
Poporului Tău dă-i ca zestre
Să te slujească smerit în Sfințire
Da.Kșa strămoșilor s-o apere.

Îți mulțumesc pentru toate
Cele pamantești sau Sfinte
Și îți aduc din nou aminte
Ascultă-mi rugăciunea Sfinte.


Alchimiel, 6-7 ianuarie 2008
Lui Zalmokșa - Dumnezeul Eliberarii
king king king


PS ptr cei ce vor spune că am fost orb în aceste vorbe de mai sus: Scoateți bârna din ochii voștrii! ... mi-am ales Maestrul ... și aceasta chiar din altă viață... am murit, iar de va trebui să mor din nou,... am mai pățit-o...
Multă Iubire și Lumină!
Andu din Galați
Sus In jos
 
Mărturia mea! - Alchimiel
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» despre crucificarea lui Iisus
» Marturia unei femei simple - Revelatie din iad!
» marturia unui preot ortodox: NU PASAPOARTELOR SI CIPURILOR BIOMETRICE!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Parerea cititorilor :: Parerile voastre-
Mergi direct la: