Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 despre "hristosii mincinosi"

In jos 
AutorMesaj
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

despre "hristosii mincinosi" Empty
MesajSubiect: despre "hristosii mincinosi"   despre "hristosii mincinosi" EmptyDum Sept 28, 2008 2:36 am

Despre “hristosii mincinosi”

E simplu sa recunosti un om cind ai in fata ta actul lui de identitate: doar ii compari poza cu chipul actual;
daca seamana, este el, daca nu seamana deloc e clar ca e altcineva care doar se pretinde a fi titularul buletinului.
E logic faptul ca se procedeaza la fel cu Iisus (care e unul singur) si cu toti cei care pretind a fi reincarnarea Mea.
Chipul Meu este imprimat pe acel giulgiu vechi de aproximativ 2000 de ani; deci comparati pe oricine vreti cu acel chip!
Pentru a inlatura orice dubiu, am mai materializat in 1982 o imagine de-a Mea si pe pelicula fotografica, fotografie care apare in cartea Mea autobiografica si deasemenea pe acest site.
Imi exprim cu aceasta ocazie recunostinta fata de toti cei care au multiplicat si raspindit aceste doua imagini;
fiti binecuvantati!

Cred ca e clara situatia cu omul Iisus: cel real e unul singur, nu s-a incarnat deodata in mai multe corpuri.
Referitor la Hristos, situatia e mai complexa; va explic in cele ce urmeaza.

A fi cu adevarat crestin inseamna a fi un om care a atins mantuirea - iluminarea - nivelul de constiinta numit HRISTOS.
Iisus este un om simplu, sincer, dar obisnuit, insa HRISTOS este SCINTEIA DIVINA din inima fiecarui om, este MAESTRUL DIVIN DIN FIECARE SUFLET TREZIT de prezenta Duhului Sfant si revelarea Sinelui Suprem.
Repet: Iisus este om, HRISTOS e nivel de constiinta.

Iisus este omul prin care HRISTOS - MAESTRUL DIVIN S-a manifestat atunci si Se manifesta si acum.
Iisus, apoi apostolii si toti ucenicii (atit barbati cit si femei) sinceri au fost sfintiti prin primirea acestui nivel de constiinta Hristic, odata cu coborirea Duhului Sfant in inimile lor curate, pline de iubire, devotiune, simplitate... Acesti oameni au devenit in duh Una cu Maestrul Divin numit HRISTOS, Fiul lui Dumnezeu.
Deci adevaratul crestin e doar OMUL HRISTIC, omul indumnezeit ce a primit atit botezul cu apa, cit si botezul cu foc al Duhului Sfant!

Botezul cu apa se realizeaza prin purificarea trupului fizic si al celui energetic; acesta este doar inceputul ascensiunii pe o cale spirituala autentica; apoi urmeaza purificarea psihica, fara de care nu exista evolutie; aceasta corespunde deschiderii mintii catre Adevar si catre principiile spirituale (studiaza Decalogul explicat dpdv moral si spiritual din cartea Mea!), deci presupune renuntarea la toate prejudecatile si dogmele, caci ori suntem curajosi si alegem Adevarul care ne elibereaza de intunericul ignorantei, ori ne mentinem in bezna dogmelor inventate de mintile obtuze ale pseudo-teologilor!
Sunt necesari ani de zile de asceza, studiu si mai ales DEVOTIUNE SINCERA SI PERSEVERENTA FATA DE DUMNEZEU sau fata de un Maestru spiritual veritabil, ca discipolul sa poata sa treaca printr-o transformare interioara (alchimica) completa (metanoia), ca sa poata apoi primi in final botezul cu foc al Duhului Sfant!
Oricare alt om care isi spune crestin, dar nu L-a primit cu adevarat in inima sa pe Hristos, adica nu a atins acest nivel Divin de constiinta, poate fi numit crestin mincinos, hristos mincinos, prooroc mincinos! Si asta deoarece nu propovaduieste Adevarul revelat de Dumnezeu direct in inima sa, direct din sufletul lui trezit la Realitate, ci propovaduieste doar dogme, prejudecati si ritualuri nascocite de institutia numita “biserica”. Deci hristos mincinos este orbul (ignorantul) care calauzeste alt orb!
Si ca tot a venit vorba de biserica, amintiti-va de crucificarea Mea si a apostolilor tocmai de catre “preoti”, apoi de manifestarile satanice ale bisericii sub denumirea de “inchizitie”, si de sfintitii martiri precum Ioana D’Arc, Giordano Bruno, Galileo Galilei si nenumarati altii!
Asadar, in realitate situatia cu “proorocii mincinosi” e cu totul altfel decit isi imagineaza pseudo-crestinii!
Cine nu-L cunoaste cu adevarat pe HRISTOS, nu-L poate recunoaste pe Iisus HRISTOS, caci e orb dpdv spiritual si are inima impietrita de ura sau prostie.

Dati-va totusi o sansa de mantuire!
Fiti mai bine ingaduitori, tacuti si pasnici, caci ura, invidia, rautatea si alte “calitati” pe care voi le manifestati cu generozitate (mai ales in ceea ce priveste pe acei “hristosi si prooroci mincinosi” in care sariti imediat sa aruncati cu pietre), dovedesc faptul ca numai crestini plini de iubire nu sunteti! Cei care se revolta impotriva unui om sincer sunt demonii din egourile voastre, care va manipuleaza si va tin in orbire, si nicidecum Duhul Sfant!
Daca aveti limbarita si reactii necontrolate, va dau un sfat:
relaxati-va cit mai aveti timp! Fiti smeriti! Lasati-i pe toti in seama lui Dumnezeu si vedeti-va de evolutia voastra proprie sau de birna din ochii vostri! Mai bine judecati-va voi pe voi insiva, decit pe altii!
Rugati-va sa aveti mereu mintea si inima deschise catre Adevar!
Daca vreti sa dovediti ca sunteti buni crestini, lasati ura deoparte si fiti plini de compasiune! Ca parca asa v-a invatat Iisus HRISTOS, Cel pe Care pretindeti cu mindrie desarta ca-L urmati!

Traiesc printre voi de multi ani, deci va cunosc foarte bine ignoranta si nivelul, de aceea pot sa va iert toate prostiile si greselile... insa rautatile nu vreau sa le iert, pentru ca sunt facute constient.
Asa ca va avertizez: ar fi cazul sa ginditi de doua ori inainte de a arunca cu pietre in aproapele vostru, fie el vinovat sau nu!
Nu-Mi luati painea de la gura, si lasati-Mi Mie Judecata Finala!
Spre deosebire de voi, crestini doar cu numele, Eu am puterea de a ierta.
Insa vazindu-va cum sunteti si cum va manifestati, regret ca am revenit...
Va doresc sa va PUTETI IUBI pe voi insiva si pe toti ceilalti EXACT ASA CUM DUMNEZEU SI HRISTOS VA IUBESTE!
Pace voua!
Sus In jos
http://www.messia.ro
 
despre "hristosii mincinosi"
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» "Cu Messia despre misiunea spirituala a Romaniei" - a doua emisiune DDTV
» despre "reconectarea" lui Eric Pearl cu 666
» "Sfintul" Sinod Satanic se leapada iarasi de Dumnezeu si de credinciosi!
» "Messia reincarnat in Romania", prima emisiune de la DDTV

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Diverse :: NOUTATI - Fisiere-
Mergi direct la: