Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 despre "reconectarea" lui Eric Pearl cu 666

In jos 
AutorMesaj
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

despre "reconectarea" lui Eric Pearl cu 666 Empty
MesajSubiect: despre "reconectarea" lui Eric Pearl cu 666   despre "reconectarea" lui Eric Pearl cu 666 EmptyDum Aug 09, 2009 11:34 pm

Am fost intrebat de citeva ori despre "reconectarea" asta pe care o practica nenea Eric "Perla"...
A sosit se pare momentul raspunsurilor.
Se stie (el insusi a marturisit cu mindrie intr-o conferinta tinuta in Belgia, a carei cost la participare a costat doar 700 euro)
ca a fost initiat in tainele magiei negre (asa-zisa "reconectare") de o tiganca, care i-a zis ca el e singurul predestinat sa duca tehnica asta mai departe in lume... sa-i ajute pe cit mai multi (naivi) sa se reconecteze cu sursa (din pacate e vorba de sursa raului si nu Binelui!)...

In sprijinul celor afirmate adaug aici un pasaj dintr-un e-mail primit de Mine prin internet:

From: Simona <botic1@yahoo.com>
Subject: Fw: [reconectarea_club] 666 numarul Maiestriei!
Date: Thursday, July 30, 2009, 12:05 PM


"dragii mei,
cand m-a cunoscut H practicam fericita reconectarea.
nu cred in Apocalipse, in diavol, in rau.... si doar in Dumnezeu si Iubire.
restul cred ca sunt inventii ale mintii omenesti.
il iubesc pe Eric pt ca m-a invatat sa trec dincoloo de frici si superstitii, dincolo de aparente,
sa simt si sa traiesc deschideri minunate si speciale,sa ating Cerul cu mana.
pana intr-un moment fatal pt mine despre care toti stiti, eu asa am fost."


Forwarded Message ----
From: Ana Nicolai <ana.333.lll@gmail.com>
To: Reconectarea group <reconectarea_club@yahoogroups.com>
Sent: Thursday, July 30, 2009 11:57:33 AM
Subject: [reconectarea_club] 666 numarul Maiestriei!

"Dragilor,

Ma bucur din nou, cand vad modul minunat in care Universul, Dumnezeu, orchestreaza totul...

De cand Monica ne-a trimis pe newsletter acea traducere despre Activarea ADN-ului, am simtit impulsul sa aprofundez studiul ADN-ului, avand in vedere si faptul ca ceea ce facem noi in Vindecarea Reconectiva si in Reconectare are impact asupra ADN-ului, lucru pus in evidenta si de cercetarea stiintifica.

Iar in Kryon Summer Light Conference din Mt. Shasta (17 iunie 2006), in care prezinta ultimele straturi/nivele/ layers ale ADN-ului, nivelele 11 si 12, se ajunge si la asa- zisul numar al fiarei, "anti-Christ", 666.

Intentionam ca zilele acestea sa ma apuc sa traduc si sa va trimit ceea ce pot de pe acolo, sa avem si noi un sumar, care sa ne ajute sa abordam aspectul multimensionalitati i cu mai multa... Gratie si usurinta, evident!Smile
Asa ca ma bucur ca numarul de fix al Andrei cuprinde numarul "fiarei", 666 - ceea ce il face mult mai usor de retinut, si, mai mult de atat, ne aminteste de ... maiestrie!, si ma bucur ca Iulian si-a exprimat sentimentele si credintele pe acest grup.

Pentru cei care se descurca cu engleza, linkul este
https://www. kryon.com/ cartprodimages/ downloadShasta06 .html, descarcati conferinta sub forma de mp3.

Asadar,o sa vedem ce spune Kryon despre toate nivelele ADN-ului, care sunt 12, dupa cum le-a prezentat el, care lucreaza mereu impreuna, si din care doar 3% este cunoscut de stiinta si observabil la microscop, iar restul de 97%, asa numitul "ADN rezidual", este interdimensional. Cum vi se pare logica omeneasca, care considera ceva care depaseste cu mult cele 3 procente vizibile ca fiind "gunoi"/"junk"?

Deci,
cele 12 nivele sunt impartite in grupe de cate 3, si anume:
Nivelele Pamantarii: [1-2-3]
Nivelele Divinitatii Omenesti: [4-5-6]
Nivelele Lemuriene: [7-8-9]
Nivelele lui Dumnezeu: [10-11-12]
Voi reveni cu detalieri si altele in momentul in care le voi pune cap la cap pe toate.
Acum, daca insumam fiecare nivel, sa vedem ce obtinem...

[1-2-3] = 6
[4-5-6] = 15= 6
[7-8-9] = 24=6
Si avem... temutul numar al fiarei, numarul lui "anti-Christ", 666.

Numai ca nu e anti-Christ, ci e anti-sclavie/ indobitocire/ manipulare, este NUMARUL MAIESTRIEI, al omului care a reusit sa-si activeze acele straturi/nivele ale ADN-ului
Peste care vine, ca cireasa de pe tort, ultimul nivel:

[10-11-12] = 33, numarul lui CHRISTOS.

Mai exista si un alt Maestru, cunoscut noua, Omraam Michael Aivanhov care a adus multe explicatii referitoare la acest numar "de temut", insa nu de temut pentru oameni ca noi, ci pentru cei care ne mai guverneaza si care nu isi doresc pentru nimic in lume sa aiba de a face cu o natiune de MAESTRI!
Asa ca, pana revin cu traducerea din Kryon si explicatiile lui Maitre va doresc tuturor, asa cum ne ureaza si Eric Pearl:

Vedeti-va maiestria,
Cunoasteti-va maiestria,
Reconectati- va cu maiestria voastra!

cu tot dragul,
Ana

PS Ah, si mi-a mai venit o idee: daca insumam 666, adica 6+6+6=18=9, care, numerologic vorbind inseamna incheiere, finalizare, implinire!Cei care sunt experti in domeniu poate spun mai multe, atat am retinut eu."


--
Ana Nicolai

Practician de Vindecare Reconectiva si Reconectare
Reconnection and Reconnective Healing Practitioner
www.TheReconnection.com



Inchei prin a va aminti faptul ca in Biblia noastra crestin-ortodoxa (Noul Testament, mai precis Apocalipsa apostolului Ioan cel iubit) numarul pe care "reconectatii" il considera benefic este de fapt semnul diavolului, si nicidecum un numar al maiestriei!
Ori alegem crucea (simbolul lui Dumnezeu si al Luminii Sale), ori alegem 666 si iadul!
Ambele nu se poate!

Sa aveti mereu discernamint si sa fiti vigilenti,
ca in aceste vremuri apocaliptice sunt foarte putini apostoli sinceri,
dar multi escroci!
Reconectati-va prin post si rugaciune la Dumnezeu!
Lasati intuitia si inima sa va calauzeasca!

Pace tuturor!


Mihail H.
Sus In jos
http://www.messia.ro
 
despre "reconectarea" lui Eric Pearl cu 666
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» "Cu Messia despre misiunea spirituala a Romaniei" - a doua emisiune DDTV
» Despre asa-zisele "extensii" ale lui Iisus
» despre "hristosii mincinosi"
» "Frati romani" - mesaj semnat de un nou membru, "Vaneadata"
» Despre Messia si despre talentele noastre cele numeroase

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Diverse :: Intrebari si Raspunsuri-
Mergi direct la: