Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 "Frati romani" - mesaj semnat de un nou membru, "Vaneadata"

In jos 
AutorMesaj
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

"Frati romani" - mesaj semnat de un nou membru, "Vaneadata" Empty
MesajSubiect: "Frati romani" - mesaj semnat de un nou membru, "Vaneadata"   "Frati romani" - mesaj semnat de un nou membru, "Vaneadata" EmptyMier Ian 14, 2009 10:42 pm

Vin Ian 09, 2009 12:13 pm a aparut pe acest forum urmatorul mesaj:

"Fratilor, haidem sa nu fim ignoranti si sa vedem ca Noul Testament chiar si in limba greaca nu da unda verde acestei pareri, reincarnarea. Este o eroare, o greseala. Daca se poate vreau sa stiu si eu unde se afla ceva scris in Biblie conform acestei afirmatii. Multumesc!"
Sus In jos
http://www.messia.ro
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

"Frati romani" - mesaj semnat de un nou membru, "Vaneadata" Empty
MesajSubiect: raspunsuri   "Frati romani" - mesaj semnat de un nou membru, "Vaneadata" EmptyMier Ian 14, 2009 11:03 pm

In primul rind, accept pe acest forum DOAR parerile celor care au citit cartea Mea, asa cum am specificat.
Asadar nu ai dreptul sa vorbesti in numele multora, ci doar al tau personal.

In al doilea rind, daca studiai Biblia cu atentie, te asigur ca ai fi gasit multe dovezi ale existentei reincarnarii;
nu-ti vorbesc de textele apocrife (precum Manuscrisele de la Marea Moarta, Cartea lui Enoh, Evanghelia Fecioarei Maria sau altele), ci doar de actuala Biblie.
Citeste cartea pe care am scris-o si vei gasi ceea ce cauti, caci acolo sunt destule pasaje biblice care confirma faptul ca toti initiatii stiau si vorbeau despre existenta reincarnarii, in primul rind Eu si apostolii Mei de atunci.
Deci ideal e sa nu-i faci pe altii "ignoranti", cind de fapt tu esti cel care nu cunoaste inca Adevarul!

Si daca dupa citirea integrala a cartii Mele vei avea aceeasi parere, te rog sa ai amabilitatea si sa-ti postezi parerea critica si sincera in acest forum, la rubrica "parerile voastre".

Iar daca nu exista reincarnare, inseamna ca sunt doar un biet nebun, demn de compatimit.

Dumnezeu sa te lumineze si inima/ intuitia ta sa te ghideze!

AMIN
Sus In jos
http://www.messia.ro
 
"Frati romani" - mesaj semnat de un nou membru, "Vaneadata"
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» mesaj de la Zamolxe pt Romani
» despre crucificarea lui Iisus
» mesaj Divin
» Mesaj important!
» Referendum planetar, mesaj extraterestru

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Diverse :: Intrebari si Raspunsuri-
Mergi direct la: