Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 OMUL - MAESTRUL pe care L-am cerut in rugaciune a aparut!

In jos 
AutorMesaj
Adrian




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 10/11/2008

OMUL - MAESTRUL pe care L-am cerut in rugaciune a aparut! Empty
MesajSubiect: OMUL - MAESTRUL pe care L-am cerut in rugaciune a aparut!   OMUL - MAESTRUL pe care L-am cerut in rugaciune a aparut! EmptyLun Noi 10, 2008 10:36 am

Intotdeauna viata, cu intamplarile si bucuriile ei, m-a determinat sa doresc sa gasesc si sa inteleg sensul ezoteric ori spiritual al evenimentelor pe care le parcurgeam. Asta m-a determinat sa inteleg cauzele si efectele lor.
Usor, usor mi-am dat seama ca orice om poate evolua spiritual, dar numai pana la un anumit punct;
atunci, ori ascensiunea sa se opreste, din cauza orgoliului cunoasterii, ori va trebui sa caute
un MAESTRU intrupat.
Este suficient ca omul sa vrea, si Maestru va apare; trebuie doar sa stii sa-L descoperi.
Este posibil ca tu sa nu-L observi (datorita prejudecatilor tale, a ideilor tale preconcepute),
asteptandu-te sa arate intr-un anumit fel, si atunci ai ratat sansa ta pe care DUMNEZEU ti-a dat-o!
Eu nu am avut cum sa ratez, caci OMUL - MAESTRUL pe care l-am cerut in rugaciune a aparut!
La inceput m-am minunat de tineretea lui, dar intelepciunea lui a sfidat prejudecata ca ea vine o data cu varsta.
Un lucru imi este clar: ACEST OM IESE DIN TIPARUL OBISNUIT AL ILUMINATULUI.

Este Maestrul langa care poti sta poate luni sau ani fara sa-ti adreseze un cuvant,
dar la capatul timpului petrecut alaturi observi ca esti implinit, mai bogat (sufleteste),
intr-un cuvant initiat, si nu numai: poate ca intreaga sa incarcatura informationala
energetica si SPIRITUALA se transfera asupra ta!
Eu il consider nu numai Maestru, ci sunt convins ca a atins acel grad de superioritate numit VENERABIL.
Eu asa te percep, la acest mod! Si-i multumesc lui Hristos ca-Si trimite razele Sale prin tine!
Sus In jos
 
OMUL - MAESTRUL pe care L-am cerut in rugaciune a aparut!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Oreste si Maestrul mic Alexandru Pargaru
» Mihail = cel care este asemenea lui Dumnezeu
» Pentru o pacienta care considera ca nu a fost ajutata satisfacator
» Aparatul care arde cancerul - clinica privata in Bucuresti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Parerea cititorilor :: Parerile voastre-
Mergi direct la: