Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Descifrarea codului biblic

In jos 
AutorMesaj
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

Descifrarea codului biblic Empty
MesajSubiect: Descifrarea codului biblic   Descifrarea codului biblic EmptyVin Noi 14, 2008 1:42 am

Descifrarea codului biblic

Predictiile care privesc Romania s-au obtinut folosind „Biblia de la Ierusalim“ si o traducere in greceste a Noului Testament.

In textul ebraic original al Genezei, numele Romaniei apare codificat de 17 ori, impreuna cu citate ca:

- „Iata, Eu (Elohim-Dumnezeu) sunt cu tine si te voi pazi pe orice cale vei merge“
- „nu te voi lasa pina nu voi implini toate cite ti-am spus“
- „Cit de misterios este locul acesta (Romania)! Aceasta nu e alta fara numai casa lui Dumnezeu,
aceasta e poarta cerului!“.


In textul Noului Testament tradus in greceste, Romania apare de 2 ori, alaturi de citatele:
„Bine sluga buna si credincioasa, peste putine ai fost credincioasa, peste multe te voi pune;
intra intru bucuria Domnului tau“.
In Noul Testament tradus in engleza, Romania intersecteaza expresia „insasi casa lui Iisus“.

Cum sa cauti

Rips considera Biblia o gigantica grila de cuvinte incrucisate. Se incepe de la prima litera a Bibliei. „Daca sari X intervale, apoi alte X intervale si alte X intervale, descifrezi mesajul ascuns“, explica savantul. Pentru a gasi codul, trebuie eliminate spatiile dintre cuvinte. Cu ajutorul unui calculator, sunt cautate in matrice cuvinte si fraze ascunse de cod. Dupa ce se gaseste cuvintul-cheie, calculatorul incepe sa caute informatii asociate, aflate cit mai aproape de acesta. Un astfel de soft care cauta singur cuvintele poate fi descarcat de la adresa de Internet http://www.xentao.com

„Singurul lucru pe care pot sa-l afirm cu certitudine este ca exista un cod in Biblie si ca, in citeva cazuri dramatice, el a prezis evenimente care, ulterior, s-au petrecut exact cum au fost prezise. Nu sunt nici rabin, nici preot, nici exeget biblic. Nu am pareri preconcepute si nu cunosc decit un singur test: adevarul!“
Michael Drosnin

„Iar tu Daniele, tine ascunse cuvintele si pecetluieste cartea pina la sfirsitul lumii.“
Daniel, 12:4

Am citat doua pasaje din articolul:

http://www.monitorulexpres.ro/?mod=monitorulexpres&a=citeste&p=tematic&s_id=31755#comentarii



Concluzie:

Dragii Mei!

Intr-adevar exista acest cod biblic, transmis de Elohim ("Dumnezeu") prin Tora; deasemenea exista si acel calendar mayas, semnat de Quetzalcoatl, care se termina in data de 21 decembrie 2012, "DoomsDay"; iar Romania este intr-adevar tara unde am revenit in trup, 2008 fiind anul Parusiei, adica al revelarii faptului ca deja sunt sosit, ("Parusia" = "deja sosit, deja prezent" in limba greaca; deci "parusia" nu inseamna in traducere "a doua venire", asa cum v-au mintit preotii si teologii!), deoarece in acest an am publicat cartea Mea autobiografica;
insa cel mai important lucru stiti care este?
Mantuirea voastra de ignoranta, eliberarea sufletului vostru de lanturile dogmelor si prejudecatilor,
prin deschiderea mintilor si mai ales a inimilor-sufletelor voastre catre primirea Adevarului!

Asta este esential pentru fiecare om in parte!
Va doresc mantuire si eliberare rapida!

Fiti binecuvantati!

Pace voua!

Messia Iisus Hristos
Sus In jos
http://www.messia.ro
 
Descifrarea codului biblic
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Descifrarea Apocalipsei lui Ioan - noua Mea carte
» codul biblic
» codul biblic
» despre apocalipsa si codul biblic
» Cu Messia despre Apocalipsa si Codul Biblic

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Diverse :: NOUTATI - Fisiere-
Mergi direct la: