Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Iisus in Dacia?

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
vasi67




Numarul mesajelor : 1
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2009

Iisus in Dacia? Empty
MesajSubiect: Iisus in Dacia?   Iisus in Dacia? EmptyLun Ian 26, 2009 11:18 pm

Buna seara. Precizez ca nu am citit inca, cartea. O sa o comand.
Nu fac referiri sau comentarii la carte.
Am citit destul de mult pe acest subiect (Iisus) si cu cat citesc mai mult am controverse si nelamuriri.
Puteti sa-mi confirmati sau sa-mi infirmati acest post dintr-un blog? (nu am nici o legatura cu acest blog - nu sunt proprietarul sau, doar un cititor)
http://quadratus.wordpress.com/2008/08/31/iisus-marele-initiat-din-dacia/
Cu respect
Sus In jos
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

Iisus in Dacia? Empty
MesajSubiect: raspunsul Meu   Iisus in Dacia? EmptyMier Ian 28, 2009 9:14 pm

Am citit acel articol si am raspuns deja autorului;
cartea Mea insa e despre prezent, despre alegerile urgente
pe care e ideal sa le facem acum...
trecutul e trecut, iar faptul ca am fost geto-dac, egiptean sau de alta natie putin conteaza;
in orice caz, te asigur ca nu am fost evreu; mantuirea de ignoranta e importanta! Nu mesagerul, ci mesajul conteaza!
Vei citi sper cartea Mea si te vei clarifica cu toate.

Dumnezeu sa te lumineze cu discernamint si intuitie!


AMIN


Ultima editare efectuata de catre MIH in Dum Feb 22, 2009 9:02 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.messia.ro
Vizitato
Vizitator




Iisus in Dacia? Empty
MesajSubiect: Re: Iisus in Dacia?   Iisus in Dacia? EmptyJoi Feb 19, 2009 2:43 pm

NU am citit inca cartea, dar pot spune dupa invataturile care au redate din carte... ca sunt total de acord si ca sunt exact asa cum le simt si eu si cum le aveam formulate in sinea mea... desi nu cu acelasi cuvinte cu care au fost redate de cel ce le detine...

Cat despre Iisus in Dacia pot da un mic articol al cuiva cu care asi dori sa fac un mic schimb de informatii legat de cele relatate mai jos:


"În anul 2008, cu ajutorul computerului, am descoperit pe piesele arheologice scrisul dacilor: 11.735 pagini A4. O
parte din cuvinte se regãsesc în dialectul oamenilor din comuna Zãrand, jud. Arad, urmaºi ai dacilor din cetatea
Ziridava-Sarraand. Textul conþine limba, mitologia ºi religia Daco-Geþilor, scrise de cãtre savanþii acestora, cu mii de
ani înaintea erei noastre. Daco-Geþii considerau pe Ra Creatorul Universului iar pe Ri-Fiul Acestuia, numit mai târziu
Iisus Cristos. Cetatea Sarra cu spaþiu plãcut ºi încântãtor se afla sub conducerea lui Ri în timpul în care restul
pãmântului era împãrþit intre zei. Spaþiul cetãþii este „nodul” fãcut intenþionat de Ra, aºezat direct sub Sfera Cereascã.
Între aceste Corpuri existã un ax care se aseamãnã cu ceea ce se va spune ulterior de tunelul spaþiului ºi timpului.
Poseidon ºi ceilalþi zei s-au unit împotriva lui Ri pentru a rãmâne singuri stãpâni pe Terra schimbând viaþa ºi speciile
de pe pãmânt. În consecinþã, Ra cu Ri au scufundat continentul Atlantida ºi zeii rãsculaþi au fost întemniþaþi în
adâncul pãmântului. Mitologia conþine profeþii între care revenirea lui Ri pe Pãmânt, întruparea in Palestina, cuvântãrile
ce le va þine, condamnarea la moarte, rãstignirea, învierea ºi înãlþarea la ceruri. Descrie martorii cu declaraþiile ce vor
da, gândurile ce vor trece prin mintea Marelui Preot. Vaietele ce le vor pronunþa fiecare persoanã prezentã la rãstignire:
Riiii Iþuuu! Ri este Ra! Riiii este Luminã! Ri este al nostru! Dupã înviere se aratã dialogul dintre Ri ºi Apostolul Petru:
„Mã iubeºti tu? Zi! Spune!” Se aratã fenomenul coborârii Duhului Sfânt peste Apostoli la Rusalii.
Rezultã: daco-geþii erau creºtini. Aºteptau venirea lui Isus Cristos ºi ºtiau data ºi locul unde se va naºte, în
Palestina. Cunoºteau timpul în care fiara 666 va fi eliberatã din închisoare."
Scris de Teodor ARDELEAN
Dacia Magazin nr. 53


daca suntem atenti aici ...de povestea asta cu scufundarea atlantidei se vb si in Tablitele de smarald a lui THOTH .... cu o referire la Locuitorul cel mai mare si cel mai intelept intre totii fii luminiii (RA mai mare peste toti zeii)... RI este RA cel de pe Cruce...
Acesta ar fi unul din motive ptr care dacii s-au crestinat(cel putin aia mai intelepti) atunci cand Apostolul Lupilor si anume Andrei le-a adus invatatura Mantuitorului king !!!
Momentan ma opresc aici...

All Love!!



Si am mai adus ceva interesant... nu prea e legata de subiect dar fie ... in aceiasi postare:
"Una dintre ideile predilecte ale lui Cayce a fost cea a reincarnarii. Conform acestuia, sufletele oamenilor trec printr-o perioada de tranzitie inainte de a se intrupa la diferite intervale de timp. Poate cea mai controversata viziune a sa, este cea legata de Iisus, pe care americanul l-a vazut ca pe o reincarnare a atlantului Amilius, primul legiuitor divin din istorie, a lui Adam, primul om, a lui Melchisedec si a lui Enoh, bunicul lui Noe."
http://www.descopera.ro/maratonul-misterelor/3382125-edgar-cayce-ultimul-profet-al-umanitatii
Sus In jos
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

Iisus in Dacia? Empty
MesajSubiect: raspuns   Iisus in Dacia? EmptyDum Feb 22, 2009 9:20 pm

Interesant ce-am citit depre Ra si Ri...
Am fost Ra in Egipt, am trait si ca Zamolxe in Dacia, la Omu'...

Edgar Cayce - "profetul adormit" (cum a fost denumit de americani) a scris
intr-adevar si el despre incarnarile Mele, dar informatiile transmise lui de ghidul sau - care nu era spirit inalt, ci doar un fost medic! - nu sunt reale decit partial; nu am fost Adam - primul barbat creeat de noi, Elohimii; Adam a fost reintrupat simultan cu Mine acum 2000 de ani si a murit rastignit de-a dreapta Mea, am scris asta in cartea Mea... Enoh nu este o incarnare de-a Mea; dar Melchisedec - regele Salemului, da.
Sus In jos
http://www.messia.ro
Continut sponsorizat





Iisus in Dacia? Empty
MesajSubiect: Re: Iisus in Dacia?   Iisus in Dacia? Empty

Sus In jos
 
Iisus in Dacia?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» despre crucificarea lui Iisus
» IISUS SE AFLA PE PAMINT, PRINTRE VOI!
» "Iisus Hristos" pe norii Cerului
» AVERTIZAREA lui Iisus prin Padre Pio
» AVERTIZAREA lui Iisus prin Padre Pio

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Diverse :: Intrebari si Raspunsuri-
Mergi direct la: