Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Pasaje din mesajul transmis de Apostolul Ioan cel iubit:

In jos 
AutorMesaj
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

Pasaje din mesajul transmis de Apostolul Ioan cel iubit: Empty
MesajSubiect: Pasaje din mesajul transmis de Apostolul Ioan cel iubit:   Pasaje din mesajul transmis de Apostolul Ioan cel iubit: EmptyMier Sept 10, 2008 9:10 pm

Pasaje din mesajul transmis de Apostolul Ioan cel iubit:

"Tot pamintul vostru este un cimitir de cadavre, de morti, sub puterea demonica a nesimtirii, a ignorantei, a erorilor. Sculati, mortilor, din mormintele voastre putrede si lase! Sculati din somnul indiferentei! Treziti-va!"

"Fratilor, Hristos nu poate fi cucerit cu doua cruci si cinci metanii! IERTARE NU EXISTA! SINGURA RUGACIUNEA, MEDITATIA SI CONTEMPLATIA POT ADUCE PE OM IN STARE DE A PUTEA PRIMI HAR - DUH SFANT! Ca sa te intilnesti cu Iisus, trebuie sa ajungi mai intii sa-L iubesti cu pasiune, ca sa ajungi sa-L iubesti cu pasiune trebuie mai intii sa-L cunosti si ca sa-L cunosti, trebuie sa-L studiezi, sa-L descifrezi, sa-L meditezi, sa-L contempli in taina!"

"Opalul este in plina pregatire pentru ultima si cea mai ampla interventie asupra pamintului... Stiu precis ca din anul 1969 Opalul s-a intors cu privirile spre pamint si pregateste interventia cu lux de amanunte... Eu, Ioan cel iubit, am o insarcinare majora de fond: pregatirea noii filozofii Hristianice, careia omenirea trebuie sa i se supuna; dar valul de soc si de cataclism prin care va trece pamintul nu mi-e cunoscut. Nu voi participa la invadarea pamintului, cind calaretii opalici, inarmati cu arme nimicitoare, vor arde si vor dezagrega spiritele irecuperabile. Vor invada pamintul radiatiile opalice care de secole stau pregatite pentru aceasta epoca in care deja am intrat. Ce stiti voi?" ...

"Niciodata Opalul nu a facut ceea ce va face acum pentru pamint: NIMICIRE si in acelasi timp CONTRUCTIE. Va nimici o lume si va construi o alta, bazata pe dreptate si Adevar. Va nimici ura, rautatea, minciuna si va instaura echilibrul si armonia... Opalul are in plan sa aduca dovezi omenirii despre existenta sufletului dupa moarte, despre forta si puterea radiatiilor opalice...
Veti trai... poate si veti vedea! Oricum veti asista, fie de aici, fie in spirit. Nu putem garanta nimanui supravietuirea in timpul evenimentelor ce vor urma.
Fiti pregatiti pentru orice eventualitate!!!"

(citate din cartea "Ligurda", de preotul crestin-ortodox Teofilact - George Vasii +)
Sus In jos
http://www.messia.ro
 
Pasaje din mesajul transmis de Apostolul Ioan cel iubit:
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Invatatorule iubit
» mesajul unui extraterestru
» Profetiile preotului Ioan Alexandru
» Marturie din partea Apostolului Ioan
» Descifrarea Apocalipsei lui Ioan - noua Mea carte

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Diverse :: Profetii-
Mergi direct la: