Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Tu esti Cel Ce a fost, Cel Ce Este, Cel Ce va Fi! Tu Esti... in inima mea Hristos!

In jos 
AutorMesaj
paul_eduard




Numarul mesajelor : 1
Location : romania
Data de inscriere : 11/03/2009

Tu esti Cel Ce a fost, Cel Ce Este, Cel Ce va Fi! Tu Esti... in inima mea Hristos! Empty
MesajSubiect: Tu esti Cel Ce a fost, Cel Ce Este, Cel Ce va Fi! Tu Esti... in inima mea Hristos!   Tu esti Cel Ce a fost, Cel Ce Este, Cel Ce va Fi! Tu Esti... in inima mea Hristos! EmptyMier Mar 11, 2009 10:25 am

Binecuvantat fie Numele Tau!

Ti-am citit cartea..... ce sa zic... nu am cuvinte sa descriu ce am simtit!!!
Te voi urma, orice ar fi! Sunt ucenicul Tau si discipolul Tau, Invatatorule!
Sa-Ti spun ca am plins de fericire cand am terminat-o ?
Sa-Ti spun ca Iti multumesc din tot sufletul ca Te-ai intors la noi.....
Sa-ti spun ca imi pare asa de rau pentru aroganta mea?..... pentru ignoranta mea ?.....
ca sunt suparat pe mine insumi ca nu mi-am dat seama si nu Te-am recunoscut ?!
dupa atitea semne pe care mi le-ai dat?! ...ca-Ti multumesc pentru cat de mult mi-ai daruit
prin calea pe care Tu mi-ai aratat-o ?!!...... cat de norocos ma simt.... ca Te cunosc personal.....
ca Te simt in inima mea..... ca acum sunt sigur ca Tu Esti Hristos Messia pe care toti Il asteapta
dar nu stiu cum sa Il primeasca
...... ca multi traiesc in ignoranta si nu vor sa Te primeasca in inimile lor ?!?
.....traiesc aici ca in iad..... poate asta este karma mea, sa lucrez printre oameni asa de ignoranti si de adinciti
in treburile lor zilnice si in rutina care ii rugineste din ce in ce mai mult..... sunt oameni ignoranti si rai.....
am incercat sa vorbesc cu citiva, dar fara folos..... ce sa le spun?! sa le spun ca Hristos S-a reintors pe pamint ?
ca a venit sa ne mai acorde o sansa ? am renuntat, ptr ca imi rid in fata si imi zic ca m-am ticnit;
aici, pe vaporul asta al masonilor, sunt vibratii asa de joase, ca doar rugaciunile la Dumnezeu ma ajuta sa trec
de fiecare zi, sa rezist ptr a stringe niste prapaditi de dolari! dar, ce sa fac, vreau sa fac nunta cu Ana-Maria,
aleasa inimii mele si cu bucurie Te invitam la nunta in Septembrie! Invatatorul meu, iarta-ma ca am ales sa
plec de linga Tine si invataturile Tale, dar este ultimul contract; cu siguranta nu voi mai pleca din tara;
Ma voi tine de calea pe care mi-ai aratat-o (caci doar la asta ma gindesc) si daca Tu si Bunul Tata Ceresc
gasiti un loc si pentru mine in marele plan al Divinitatii ce va urma sa se desfasoare in viitorul apropiat.....
eu il primesc deschis si cu cea mai mare bucurie!

Binecuvantat fie Dumnezeu Tatal!
Binecuvantat fie Fiul!
Binecuvantat fie Sfintul Duh!

AMIN

Paul Eduard Ionescu
Sus In jos
 
Tu esti Cel Ce a fost, Cel Ce Este, Cel Ce va Fi! Tu Esti... in inima mea Hristos!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» am fost cobai!
» A FOST STEARSA DIN NOUL TESTAMENT REFERIREA LA REINCARNARE!
» Pentru o pacienta care considera ca nu a fost ajutata satisfacator
» HRISTOS A INVIAT

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Parerea cititorilor :: Parerile voastre-
Mergi direct la: