Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 ... Ioana Osan

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




... Ioana Osan Empty
MesajSubiect: ... Ioana Osan   ... Ioana Osan EmptySam Apr 25, 2009 12:01 pm

Buna d.ra/d.na Ioana Osan
De la bun inceput vreau sa clarificam niste lucruri pe care probabil ca tu nu le sti; IISUS nu s-a reincarnat si nu se va reincarna vreodata pentru ca EL este unic si irepetabil. EL este DUMNEZEU si nu om. daca noi oamenii putem sa ne reincarnam EL nu are absolut niciu motiv sa o faca. Pentru prima oara cind A coborit in corpul fizic a facut-O prin CONCRETIZARE si nu materializare sau INCARNARE de acea EL NU SE VA REINCARNA NICIODATA.
Spre stiinta ta, acel corp in care a venit a fost special construit pentru EL, doar acel corp ii putea sustine energia fara a se dezintegra, si daca va fi sa mai vina vreodata in corp fizic (lucru de care eu ma indoiesc), o va face doar in acel corp si nu in altul!
Trebuie sa-ti reamintesc ca EL S-A CONCRETIZAT in corpul FECIOAREI MARIA prin intermediul SFINTULUI DUH, si in urma unui proces fizic in urma unui contact sexual firesc intre un barbat si o femeie!
Nick-name-ul meu este un simplu nume, nu i-am dat nicio conotatie deosebita, pentru mine nu denota nici mindrie, nici fala si oricum nimic care sa rivaluizeze cu IISUS MESSIA REINCARNAT!
Iti reamintesc ca nu am fost obraznic si nici nu am jignit, dar banuiesc ca tu esti sub o influenta mult prea adinca ca sa vezi si altceva decit vrea Mihail sa vezi.
da-mi voie sa-ti atrag atentia ca te contrazici singura atunci cind vorbesti despre mesajele care contesta ce afirma Emanuel. Conditia de baza este ca pe forum sa nu fie postate mesaje violente ca limbaj, vulgare, injurioase sau care sa indemne la violenta. Al meu, nu a avut nicio valenta de acest gen. deci singura concluzie e ca mesajele care contesta nu trebuie sa apara pe forum, deci cum este cu chestia :"POSTEZ IN ACEST FORUM NUMAI PARERILE CELOR CARE AU CITIT INTEGRAL CARTEA MEA AUTOBIOGRAFICA!
DESIGUR, PARERI PRO SAU CONTRA, CACI SUNT FAIR-PLAY.
MULTUMESC PENTRU INTELEGERE!" -citat M.I.H.
Si apropo, eu am citit cartea INTEGRAL! si chiar am luat si notite!
Poate nu esti la curent, dar printre membrii grupului din care faci si tu parte, au aparut persoane care au inceput sa aiba grave probleme de sanatate fizica si psihica, iar acest lucru este chiar grav.
Asa ca inainte de a ma judeca sau de a ma acuza ca am fost oraznic, priveste mai bine in jurul tau. S-ar putea sa inceapa sa nu-ti mai placa ceea ce ai sa vezi. Si inca ceva, fiecare este liber sa sustina un anumit lucru, daca gresim, este firesc sa vina cineva sa ne atraga atentia si eventual sa ofere si o alternativa. daca se va dovedi corecta sau nu, timpul o va demonstra. Pe de alta parte, te temi de ceea ce as putea spune, te temi ca ce as putea spune iti va zdruncina credinta pe care o ai??? Posibil ca intr-adevar sa fiu eu in eraore, nu-i normal sa fiu indreptat? dar daca voi sinteti in eroare, nu-i la fel de normal sa vina cineva si sa va spuna acest lucru?
Gindeste-te, si da-mi un raspuns. Asta apropo de ego... Cine il are mai puternic, eu ca incerc sa lamuresc anumite lucruri sau voi care tineti mortisi la o anumita parere si nu acceptati si o alta parere!
PACEA, HARUL SI IUBIREA DOMNULUI IISUS FIE CU VOI!
Sus In jos
Ioana
moderator
moderator



Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 24/09/2008

... Ioana Osan Empty
MesajSubiect: Re: ... Ioana Osan   ... Ioana Osan EmptySam Apr 25, 2009 8:14 pm

Citat :
Pe de alta parte, te temi de ceea ce as putea spune, te temi ca ce as putea spune iti va zdruncina credinta pe care o ai???
(citat imperator)
Dupa cum ti-am mai spus, discutiile acestea pe baze intelectuale, daca nu exista nici o interventie din partea spiritului care sa aduca o clarificare deplina, discutii despre faptul daca Iisus are sau nu are motive sa se incarneze, daca poate sau nu poate sa se incarneze,despre cum ar trebui si cum nu ar trebui sa fie Messia, despre ce culoare sa aiba ochii lui, daca trebuie sa vina la pacatosi sau sa ii ocoleasca, daca sa aiba regim lactovegetarian sau nu, daca sa aiba o invatatura identica cu cea de acum 2000 de ani sau nu, despre care sa fie gruparea religioasa la care sa vina mai intii ca sa o felicite pt vrednicie , ar putea dura cel putin cateva decenii (daca nu chiar secole). Ma lipsesc cu bucurie ! Nu am nici un chef sa asist la astfel de desfasurari filozofice la care unii participa mai mult pt placerea de a se afla in treaba si de a-si rostogoli limba in gura. In plus, oricat as vrea sa ma joc de-a intelectul,ca sa iti fac pe plac, nu pot inabusi prezenta spiritului, asa ca si daca as vrea sa ma intind la vorba cu tine, s-ar putea ca de la un punct incolo propriul meu spirit sa refuze sa mai coopereze si imi va impune blocaje. Daca vrei sa iti gasesti parteneri de conversatii indelungi pe baza de presupuneri intelectuale, va trebui sa cauti in alta parte.
In ceea ce priveste opinia ta ca "este normal sa fiu lamurita de catre cineva daca ma aflu in eroare", iti multumesc pentru oferta, dar ai aparut in viata mea mult prea tirziu. Deja spiritul si-a asumat acest rol, imi poate arata cand gresesc. Totusi, nici pe vremea cand dormeam dusa nu cred ca ai fi avut succes, caci chiar si pe vremea aceea aveam un intelect destul de critic.

Citat :
Iti reamintesc ca nu am fost obraznic si nici nu am jignit, dar banuiesc ca tu esti sub o influenta mult prea adinca ca sa vezi si altceva decit vrea Mihail sa vezi.

Ma supraapreciezi. Ar fi frumos sa vad numai ceea ce vrea Iisus sa vad, caci Iisus vrea ca eu sa vad in permanenta Adevarul, Lumina, Iubirea lui Dumnezeu, sa am credinta, sa fiu inspirata in permanenta de adevarata iubire si de intelepciunea divina, sa am parte de armonie, sanatate si de tot ce e mai bun. Din pacate, firea mea paminteasca nu s-a evaporat cu totul, asa ca am si momente in care vad nu ceea ce vrea Iisus sa vad , ci ma mai las si ispitita de catre diavolul si vad lucrurile deformat. Spiritul insa ma informeaza in legatura cu textele care vin de la diavolul, dar una este sa fiu informata , alta este sa pun sfaturile spiritului in practica.


Citat :
Si apropo, eu am citit cartea INTEGRAL! si chiar am luat si notite!
Da, ai citit-o in cele din urma, dar prima oara cand ti-ai expus pe forum opinia critica la adresa identitatii autorului acestei carti, nu o citisesi si chiar tu ai recunoscut ca nu ai citit-o. (Ma refer la mesajul care ti-a fost anulat). Ai ceva de obiectat la adresa destinatiei date acestui forum de catre cel care l-a creat ? Ti-a spus clar : forumul este destinat celor care au citit cartea.
Motivul pt care ai fost sfatuit sa citesti cartea este exact cel precizat de catre Iisus Mihail : in carte se afla raspunsul la unele dintre intrebarile tale.
De ce crezi ca a scris o carte si tine atitea emisiuni TV pe care le-a facut, cu mari eforturi financiare, disponibile si pe internet? Nu ca sa dea raspunsuri ? Tie insa ti se pare ca nu iti raspunde personal la niste intebari pt ca e "arogant".
Cat de ipocrit (sau cu slaba memorie ?) poti sa fii cand sustii ca mesajele tale adresate lui Iisus Mihail nu au fost jignitoare ! Nu stiu ce numesti tu jignitor, dar parerea mea este ca Iisus Mihail a fost MAI MULT DECAT BLIND SI INGADUITOR cu tine. As posta aici niste dovezi clare de exprimare injurioasa a acestui cetatean, asa cum au aparut ele in mesajele sale , ca sa se vada clar ipocrizia (sau slaba memorie ?) a acestui om care continua sa se vaiete ca i s-a sters contul, desi el s-a exprimat "politicos". Ne insulta pe toti, dupa care tot noua ni se plinge ca i-a fost sters contul si ca a fost nedreptatit. Asta este culmea !

Citat :
Posibil ca intr-adevar sa fiu eu in eraore, nu-i normal sa fiu indreptat?
E normal, cum sa nu fie normal ? Legea karmei exact cu asta se ocupa, ai doar putina rabdare si vei vedea cu ochii tai cum vei fi indreptat. (asta daca nu vrei sa fii indreptat prin sfaturile date de maestrii spirituali, inclusiv Iisus Mihail in cartea Sa si la emisiunile Tv pe care ti le-a recomandat)
Eu nu cred ca vrei sincer sa afli adevarul, sau daca vrei, poate ar fi mai frumos din partea ta daca nu ai adopta postura unuia care trage la raspundere si are pretentii. In mesajele anterioare (acelea trimise noua prin mesageria privata) ai aratat si ca iti cam place sa insulti oamenii. Iar acum esti necajit pt faptul ca regulamentul forumului nu permite insultele, ceea ce te face sa te simti oprimat, ingradit in libertatile tale de cetatean care daca tot e anonim, nu intelege de ce nu are voie macar pe internet sa insulte oamenii .
"Va este teama, nu-i asa ? de aia nu vorbiti cu mine ca va este teama ?". Nu e vorba despre teama sau despre "egoul nostru care nu vrea sa asculte si alte pareri", ci este vorba de faptul daca este sau nu este Voia lui Dumnezeu sa ne intindem la vorba cum ti-ar place tie . De altfel tu nu vezi ca ti s-a dat raspuns ? Iisus Mihail ti-a raspuns atit pe acest forum, cat si in emisiunile TV si in carte. Eu (in calitate de discipol de-al Lui pe care l-ai invitat sa ne intilnim ca sa asistam la demonstratiile tale intelectuale) iarasi ti-am raspuns (evident, degeaba). Altii poate ca s-au rugat pentru sufletul tau si acesta iarasi e un raspuns.

Totusi, prin ce miracol al tehnicii de orbire ai ajuns la concluzia ca pe acest forum nu a fost postata nici o opinie critica la adresa cartii lui Messia ? Mai uita-te ! Chiar tu ai citit unul dintre aceste mesaje. Ti l-ai sters din memorie ?

Citat :
Poate nu esti la curent, dar printre membrii grupului din care faci si tu parte, au aparut persoane care au inceput sa aiba grave probleme de sanatate fizica si psihica, iar acest lucru este chiar grav.
Nu sint la curent , iar daca aceasta informatie vine de la tine, nici nu ma simt tentata sa o iau in serios.
Invit totusi pe oricare dintre cei care s-au imbolnavit (daca or fi existind astfel de persoane) sa fie sincer cu el insusi, sa cerceteze lista cu cauzele spirituale ale bolilor si daca e vreunul care sa sustina ca el este alb ca neaua si ca nici usturoi nu a mincat, nici gura nu ii miroase, se poate intilni cu imperator ca sa plinga impreuna de suparare ca au avut ghinion si ca li s-a intimplat o mare nedreptate.

Citat :
Nick-name-ul meu este un simplu nume, nu i-am dat nicio conotatie deosebita, pentru mine nu denota nici mindrie, nici fala si oricum nimic care sa rivaluizeze cu IISUS MESSIA REINCARNAT!
Imi dau seama ca intr-adevar, atunci cand ti-ai ales acest nume, nu ai avut nici cea mai mica intentie sa te dai de gol, a fost doar o scapare din partea ta.

P.S. Mesajul a fost lung,dar daca omul se tot vaieta ca nu i se raspunde, mi-am luat liber o dupa masa intreaga plus seara pe care i le-am dedicat. Daca mesajul lui m-ar fi privit numai pe mine personal, nu i-as fi raspuns aici ci prin mesageria privata, sau poate nu ii raspundeam deloc.
Sus In jos
Ioana
moderator
moderator



Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 24/09/2008

... Ioana Osan Empty
MesajSubiect: Re: ... Ioana Osan   ... Ioana Osan EmptySam Apr 25, 2009 9:27 pm

Pentru Messia Iisus Hristos
La rubrica cealalta (cu titlul "Hristos a inviat"), nu am dorit sa raspund in locul Tau. Daca cineva se comporta jignitor la adresa Ta, oare pe mine nu ma doare ? Nu numai pe Tine te raneste acel om, dar si pe toti cei care tin la Tine. Sigur, ar trebui sa fiu mai rabdatoare sa cercetez voia spiritului daca este bine sau nu sa raspund si care este felul in care sa raspund ... Poate ca ar fi fost mai bine sa astept sa raspunzi Tu, sa dai un raspuns care sa fie constructiv spiritual pentru persoana respectiva.
Sus In jos
Helper




Numarul mesajelor : 9
Location : Bucuresti
Data de inscriere : 03/04/2009

... Ioana Osan Empty
MesajSubiect: Re: ... Ioana Osan   ... Ioana Osan EmptyDum Apr 26, 2009 8:33 am

imperator379 a scris:
Poate nu esti la curent, dar printre membrii grupului din care faci si tu parte, au aparut persoane care au inceput sa aiba grave probleme de sanatate fizica si psihica, iar acest lucru este chiar grav.
Apropo de lucrurile din auzite :
Citat :
Auzit-ai auzit, ca mor oameni de urât ?
De urât nu moare nimeni, moare cine n-are zile !
Sus In jos
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

... Ioana Osan Empty
MesajSubiect: raspunsuri adevarate   ... Ioana Osan EmptyDum Apr 26, 2009 7:43 pm

Dragii Mei - si Ma refer in primul rind la "imperator" -

oricit ati filizofa cu mintea obisnuita (care e limitata, tulbure si care nu e iluminata de Duhul Sfant cu bun-simt si discernamint, daca nu ati atins inca Mantuirea/ Iluminarea), oricit ati cauta la suprafata Adevarul, sa nu va faceti inutil sperante desarte ca o sa-L gasiti!
De ce? Simplu: pt ca raspunsurile adevarate nu sunt date mentalului inferior, nu vin din exterior,
nu pot fi cunoscute nici de teoreticieni si nici de filozofi. Ele sunt de gasit DOAR in inimile si sufletele
celor mantuiti de ego, ignoranta, rautate. Sfintii prin rugaciuni sincere L-au descoperit pe Dumnezeu in inima lor, in sufletul lor; oamenii de stiinta nu isi permit, din pacate, acest "lux". Transcendeti-va deci mintea, care va minte! Si deschideti-va inima, spre a atinge Mantuirea/ extazul, pt a putea primi Gratia Divina si a atinge Pacea Divina! PACEA lui Dumnezeu e raspunsul la toate intrebarile si framintarile mintii.
Va zic din proprie experienta.


Si prea putin conteaza daca Eu sunt acum revenit prin reincarnare, materializare, teleportare sau in alt mod!
Nu Imi pasa daca sunt acceptat sau nu de tine, de institutiile bisericilor sau de farisei ca fiind intr-adevar Messia, caci sunt detasat.
De cei intunecati nu mai am mila, Mi-am invatat lectiile, slava Domnului!
Daca EXISTA REINCARNARE, atunci exista si fara aprobarile tale sau ale popilor din Biserica, nu crezi?!
Conteaza ca spun sincer ce revelatii am avut, conteaza daca afirm sau nu lucruri de folos pt sufletele voastre.
CONTEAZA MESAJELE, NU MESAGERUL.

Si inca ceva, pt "imperator": DUPA DOVEZILE DE LIPSA DE BUN-SIMT SI SFIDARILE TALE DE LA INCEPUT, cu care ti-ai facut aparitia aici (pe care ti le-am sters deoarece nu M-ai respectat nici pe Mine, nici pe ceilalti de pe acest forum si nici regula de baza din forum) AI INCEPUT ACUM SA ADUCI ACUZATII LA ADRESA MEA, ACUZATII NEJUSTIFICATE SI NEADEVARATE, CEEA CE SE POATE NUMI CALOMNIE!
SI DACA TE JOCI CU FOCUL DIVIN, TE ASIGUR CA TE VEI PIRJOLI RAPID! KARMA CREEATA ACUM DE TINE TE VA RASPLATI PT INEPTIILE PE CARE LE ZICI LA ADRESA MEA.
AFIRMI LUCRURI INVENTATE, PT CARE NU AI ACOPERIRE: TE CITEZ: "Poate nu esti la curent, dar printre membrii grupului din care faci si tu parte, au aparut persoane care au inceput sa aiba grave probleme de sanatate fizica si psihica, iar acest lucru este chiar grav."
CARE PERSOANE AU APARUT SI UNDE??? CITE SUNT SI CUM SE NUMESC???
Au aparut probabil doar in imaginatia ta bogata, ca Eu nu le cunosc! Mie oamenii Imi multumesc cu lacrimi de bucurie in ochi, atunci cind datorita deschiderii lor se vindeca prin rugaciunile Mele sau li se rezolva in mod miraculos problemele! Deci Eu ajut la VINDECARE, nu la imbolnavire!
Ori sunt inventiile tale (virusi pe care incerci sa-i inoculezi celor care accepta sfaturile Mele), ori daca ai auzit asa ceva de la cineva, te asigur ca sunt impostori care nu M-au intilnit niciodata sau care poate doar M-au vazut vreodata si apoi s-au retras inapoi la modul lor de viata, tulburati in egourile lor de Lumina ce se transmitea prin Mine... dezamagiti de faptul ca Maestrul vrea sa le strice castelele de nisip cladite cu mari eforturi de catre egoul lor stupid... Adevarul tulbura pe intunecati, cum am scris si-n cartea Mea (care se pare ca nu te-a ajutat, deoarece ai citit-o cu mintea si inima inchise, doar din incapatinare probabil, nicidecum cu dorinta sincera de a afla Adevarul, a-L gasi pe Dumnezeu sau revelatii ori indrumari spre Mantuire si Eliberare... Tu nu esti dezamagit de tine, omule? Ce satisfactie ai in a Ma jigni, agresa pe Mine sau pe cei din acest forum?) Ceea ce afirmi tu denota ca ai contacte cu nebuni. Iar nebunii sunt calomniatori, paranoici, mincinosi si rauvoitori pt ca sunt posedati de demoni... si nu pot fi ajutati decit prin exorcizare, pe care Eu nu o fac cu de-a sila, pt ca le respect liberul-arbitru. La o singura persoana (din sute sau mii pe care le-am intilnit in ultimii ani de cind tin cursuri) i-am refuzat tratamentul la distanta prin fotografie, deoarece a inceput ca si tine nu cu rugaminte sincera, ci cu pretentii stupide, apoi reprosuri si acuzatii paranoice la adresa Mea; acea femeie Mi-a trimis sute sau mii de e-mail-uri si M-a agasat deasemenea cu foarte multe sms-uri, si dupa sfaturile date, care pe-o ureche i-au intrat si pe doua i-au iesit, fiind posedata... am lasat-o in pace; deci nu am acceptat sa-i fac tratament; atit. Deci, ceea ce afirmi tu nu este doar lipsit de bunavointa, ci CALOMNIE LA ADRESA MEA, asa ca te avertizez sa o lasi balta! Am incheiat discutiile cu tine si daca mai continui in acest mod, te anunt ca iti sterg toate mesajele si iti retrag accesul la acest forum, pt ca nu este pt discutii ale posedatilor cu Mine, ci ale oamenilor cu oamenii... Vreau sa fie ceva constructiv, nu distructiv. Sper sa pricepi. Esti oricind liber sa Ma accepti sau renegi, sa te uiti sau nu la emisiunile Mele de la DDTV sau alte posturi, dar nu accept calomnii si injurii pe site-ul Meu.
Iti doresc sa intelegi si sa experimentezi bunatatea, cainta sincera si Mantuirea, cit inca mai ai timp!
Pace tie!
Sus In jos
http://www.messia.ro
Continut sponsorizat





... Ioana Osan Empty
MesajSubiect: Re: ... Ioana Osan   ... Ioana Osan Empty

Sus In jos
 
... Ioana Osan
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» HRISTOS A INVIAT
» Raspuns la criza de isterie a unui anumit cititor al cartii Autobiografia lui Messia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Diverse :: Intrebari si Raspunsuri-
Mergi direct la: