Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Raspuns la criza de isterie a unui anumit cititor al cartii Autobiografia lui Messia

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Ioana
moderator
moderator



Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 24/09/2008

Raspuns la criza de isterie a unui anumit cititor al cartii Autobiografia lui Messia Empty
MesajSubiect: Raspuns la criza de isterie a unui anumit cititor al cartii Autobiografia lui Messia   Raspuns la criza de isterie a unui anumit cititor al cartii Autobiografia lui Messia EmptyJoi Apr 30, 2009 3:10 am

pt "imperator"

Daca vreau sa inteleg unele lucruri, te asigur ca am descoperit o cale mult mai buna decat cea propusa de tine, care ai pretentia sa inghitim consideratiile tale intelectuale, fie ca vrem, fie ca nu vrem, caci vrei sa ne obligi sa asistam la dezlantuirile tale, neavind nici cea mai mica intentie sa parasesti forumul, nici sa ii respecti regulamentul. Spiritul imi aduce raspunsurile necesare, iar invatatura data de Iisus Mihail iarasi ma lumineaza acolo unde este cazul.
Intrunirile de "dezbateri filozofice" sau mai bine spus de bijbiieli intelectuale sint pt indivizi care au vreme foarte multa de pierdut. Totusi, cu genul acesta de indivizi cum esti tu, nu cred ca se va ajunge nici macar la o singura intilnire de acest gen, oricat de mult ai insista. Comportamentul tau este atit de jenant si de necioplit incat nu cred ca mai exista nimeni care sa vrea aiba de-a face cu tine. In plus felul in care argumentezi ceva este atit de pueril si superficial si te contrazici atit de des incat realmente ne insulti inteligenta. M-as apuca sa iti arat cum te contrazici si cat de superficial esti, dar ce folos... Pentru ca la cateva minute dupa aceea sa vii iarasi cu insulte, pretentii, amenintari si sa expui aici o noua varza asa-zis intelectuala si religioasa ?

Nu cred ca mai poti pacali pe nimeni ca intr-adevar vrei sa afli daca Mihail este Iisus reincarnat . Ceea ce vrei, este doar sa cauti pretexte asa-zis religioase ca sa te dezici de El, astfel incat sa te autoconvingi ca daca il ocarasti o faci nu pt ca asa iti dicteaza egoul ofensat, ci pt ca esti un individ de o "autentica religiozitate".
Vad ca ai mari dificultati in a mentine o decenta si o tinuta intelectuala in mesajele tale, caci diavolul te face sa turbezi de inversunare. Afirmi despre Iisus Mihail ca este "un Yoghin ratacit" care a cautat esenta divina in interiorul propriei fiinte si a gasit-o. Dupa aceea, in propozitia urmatoare, afirmi ca a descoperit “intunericul” . Cam cat de redusa mintal ar trebui sa fiu ca sa nu sesizez ca te contrazici ? Pai daca zici tu (si aici ai dreptate) ca si-a gasit esenta divina, de ce mai vrei diplome care sa ateste faptul respectiv ? (ma refer la pretentia ta, expusa intr-o ineptie de mesaj). Fii sigur ca are si tot felul de diplome, dar ai avut grija sa fii atit de impertinent incat sa ii piara cu totul cheful sa mai stea de vorba cu un specimen ca tine. Eu nu am nevoie de astfel de dovezi. Pentru mine dovada este ceea ce percepe spiritul meu !Numai un individ care doarme dus, de se zguduie pamintul de la sforaitul lui, cauta dovezi intelectuale. Iar cand individul respectiv mai e si posedat de diavoli, nici macar nu e capabil sa adreseze o cerere respectuoasa ci ameninta, pretinde, insulta, hartuieste. Iar daca i se da cumva vreun raspuns, ori face abstractie de el si se face ca nu a auzit nimic, ori turbeaza inca si mai tare.
Mai bine un "yoghin ratacit" care si-a gasit esenta divina decat un "dreptcredincios" ca "smeritul imperator" care nu a ratacit, nici din greseala, drumul la biserica din cartierul lui ! Imi aduc aminte de un om pe care l-am cunoscut pe vremuri la un supermerket unde "colecta ajutoare financiare" pt el si pt amicii lui si care, intr-un moment de sinceritate, mi-a povestit ca el nu se duce la biserica decat ca sa bea alcool gratis, caci femeile dreptcredincioase ii dau bautura de pomana. Odata femeile milostive de la usa bisericii l-au imbatat atit de tare incat a adormit in tramvai, iar altadata era sa intre in coma. Decat un "dreptcredincios" ca imperator, il prefer pe celalat care, de altfel, era un om foarte milos , ca sa nu mai vorbesc de simtul umorului pe care il avea din plin.
Cu preotul de la tine de la biserica ai fost la fel de scrupulos in a cauta dovezi si argumente despre sfintenia si credinta lui in Dumnezeu?
Esti ca un lup flamind care vrea sa isi infiga coltii, am senzatia ca este tot ceea ce te mai intereseaza. Lupul omoara din necesitati fiziologice, tu ataci cu insulte si rationamente puerile, din necesitati de turbare a egoului. Lupul e sensibil la iubire, il poti face sa iti fie prieten, dar tu la ce esti sensibil ? Ce vrei ? Vrei sa se indure cineva de tine, sa ii fie mila de turbarea ta si sa se dezica de Iisus Mihail, ba chiar sa il insulte ? Asta este "varianta de crestinism" pe care o propui ? Ma lipsesc.


Ultima editare efectuata de catre Ioana in Joi Apr 30, 2009 4:05 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Ioana
moderator
moderator



Numarul mesajelor : 22
Data de inscriere : 24/09/2008

Raspuns la criza de isterie a unui anumit cititor al cartii Autobiografia lui Messia Empty
MesajSubiect: Re: Raspuns la criza de isterie a unui anumit cititor al cartii Autobiografia lui Messia   Raspuns la criza de isterie a unui anumit cititor al cartii Autobiografia lui Messia EmptyJoi Apr 30, 2009 4:01 am

"JOS MIINILE DE PE FRATII MEI"----- ii spune imperator lui Iisus Mihail.
Practic ii ceri sa te lase pe mainile lui satan ! Stai linistit, ca iti respecta liberul arbitru, cu forta nimeni nu te smulge din mainile lui satan ! Chiar daca cineva ti-ar aplica un tratament de exorcism, cred ca ar trebui sa te pazeasca non stop, ca nu cumva sa fii iarasi napadit de demoni, de indata ce exorcistul te scapa din vedere cateva minute ! Orgoliul tau este o "calitate" irezistibila pt entitatile demonice- daca nu faci eforturi sa te eliberezi de orgoliu, degeaba te exorcizeaza cineva, caci diavolul, dupa o foarte scurta vacanta, se intoarce din nou la tine insotit de tovarasi care sa te faca sa o ii razna inca si mai rau. Intr-adevar tu esti dovada clara ca ai avut o anumita dreptate atunci cand ai sustinut ca unii indivizi, intrind in contact cu persoana lui Iisus Mihail, au luat-o razna. Daca unii oameni il iubesc pe satan mai mult decat pe Dumnezeu, evident ca unii au luat-o razna- diavolul ascuns in ei, care inainte dormita, lasindu-i sa pozeze in cetateni pasnici, civilizati si dotati cu o anumita ratiune, s-o fi trezit cu turbare , smintindu-i pentru ca nu cumva sa accepte lumina.

"Retrage-te elegant din viata publica, renunta la cursurile de initiere in magie neagra... "- delireaza imperator in alt mesaj al sau.

Cursuri de magie neagra ? Cam cat de slab de minte poate sa fie cineva ca sa puna o astfel de eticheta !... Realmente este imposibil ca cineva sa sufere de o asemenea stupiditate, decat daca nu cumva este posedat de entitati demonice care ii rapesc orice farima de discernamint !
Imi pare foarte rau si ma doare sufletul ca aparitiile publice ale lui Iisus Mihail atrag in viata lui manifestari agresive de genul celor observate in acest forum din partea numitului "imperator".
Ii multumesc insa lui Iisus Mihail pentru Lumina si Bucuria pe care le aduce in vietile noastre cu emisiunile Lui TV care sper sa continue cat mai mult!
Sint bucuroasa si ca il pot simti pe Iisus in sufletul meu, asa ca pot sa am parte de mangaierea adusa de prezenta Lui nu numai cand apare personal in public, ci ori de cate ori reusesc sa imi deschid sufletul ! Multumesc, Doamne !

Altceva, tot pentru "imperator" : nu este nevoie sa depui eforturi sa vii dupa Iisus Mihail, sa il injuri in fata, poti si sa stai la domiciliul tau si sa injuri de unul singur la pereti. Poti sa fii sigur ca cineva de sus noteaza cu foarte mare atentie tot ce faci si ce spui , astfel incat la Judecata de apoi sa ti se rasplateasca dupa dreptate. Sigur, daca vrei sa iti mingai egoul ranit, nu poti sa o faci de unul singur, fara auditoriu, caci e mai dificil. De aceea, pt ca nu cumva sa fie cineva care sa nu vada semetia egoului tau, cocotat pe un butoi de ineptii, simti (nu-i asa ?) ca este absolut imperios sa iti faci aparitia pe forum si sa te dezlantui, pt ca cel putin vreo suta de oameni sa vada "curajul" de care dai dovada insultind si amenintind.... Ne-am lamurit cu virf si indesat ! Singurul lucru pe care cineva il poate invata din exemplul tau etalat pe acest forum este cum sa fie confuz si pueril in rationamente, precum si lipsit de bunul simt.


P.S. pentru Iisus Mihail
Intrucat ai sters ultimele rabufniri de delir religios ale lui "imperator", ma intrebam daca mai este sau nu cazul sa raspund. Posibil insa sa fie de vreun folos ceea ce i-am raspuns... Macar isi va da seama ca nu are sens sa insiste...Totusi, nu am nimic impotriva sa editezi mesajul meu, daca consideri ca e mai bine...
Sus In jos
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

Raspuns la criza de isterie a unui anumit cititor al cartii Autobiografia lui Messia Empty
MesajSubiect: Draga Ioana   Raspuns la criza de isterie a unui anumit cititor al cartii Autobiografia lui Messia EmptyJoi Apr 30, 2009 10:22 am

E binevenit raspunsul tau, mai ales ca dai dovada de discernamint!
Chiar pe alocuri M-a amuzat si iti multumesc ca Mi-ai readus zimbetul pe chip!
Foarte bine ca ai raspuns tu, ca Eu am lucruri mai importante de facut, decit sa raspund unuia care nu cauta Adevarul...
Multumesc pt tot!

Fii binecuvantata!

H
Sus In jos
http://www.messia.ro
Continut sponsorizat





Raspuns la criza de isterie a unui anumit cititor al cartii Autobiografia lui Messia Empty
MesajSubiect: Re: Raspuns la criza de isterie a unui anumit cititor al cartii Autobiografia lui Messia   Raspuns la criza de isterie a unui anumit cititor al cartii Autobiografia lui Messia Empty

Sus In jos
 
Raspuns la criza de isterie a unui anumit cititor al cartii Autobiografia lui Messia
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» pret de "criza"!
» iubire fara conditii si Autobiografia Mea
» da "Messia in Italy" a "Messia din Romania"
» messia 2 in italia
» Discutii libere

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Parerea cititorilor :: Parerile voastre-
Mergi direct la: