Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 PAREREA MEA DESPRE CARTE

In jos 
AutorMesaj
ANA ALISTAR




Numarul mesajelor : 1
Varsta : 48
Location : spania
Data de inscriere : 18/09/2008

PAREREA MEA DESPRE CARTE Empty
MesajSubiect: PAREREA MEA DESPRE CARTE   PAREREA MEA DESPRE CARTE EmptyJoi Sept 18, 2008 9:57 pm

ANA-MARIA ALISTAR, SPANIA (33 ANI) 17. 09. 2008

In primul rand ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a permis sa-mi deschd bratele pentru a Te putea primi in viata mea!
Atat Tu cat si cartea Ta sunteti o piatra de poticnire pentru cei care nu stiu cu adevarat care este Planul lor Divin si de ce au venit pe acest Pamant.
Cu sinceritate Iti spun ca aceasta carte m-a bucurat citind-o, pentru ca pentru mine este ADEVAR PUR, adevar pe care majoritatea il avem in subconstient (in inima) si nu avem nici timpul, nici bunavointa necesara sa-l deschidem si sa-l ascultam.
Consider ca aceasta carte este pentru cei adormiti un semnal de alarma, sa se lase de trandaveala, sa lase lenea deoparte si sa ceara ajutor Divin, pentru a simti ceea ce transmite aceasta carte si a permite Divinului sa intre in viata lor.
Iar pentru cei treziti este o bucurie si o mangaiere, nu atat ca o confirmare a celor deja stiute, ci ca un punct solid de sprijin si de intarire in credinta, desi pentru ei este destul de blanda.
Nu suntem singuri, avem sansa ne a ne trezi si de a ne bucura de tot ceea ce inseamna Viata, trebuie doar sa dorim sincer si vom primi ajutor!
Eu critici nu am, pentru ca asa cum se stie, fiecare este unic, ceea ce inseamna ca fiecare are felul lui de a se exprima, de a scrie; unul mai vesel, altul mai serios, dar important in orice este mesajul;
si la Tine in carte important este de fapt mesajul pe care il transmiti, acela este cel care trebuie sa ajunga la sufletele oamenilor, iar daca Te vor cunoaste si in persoana, acel moment este si el foarte hotarator pentru fiecare.
ESTI SPECIAL SI CE ATINGI INFLORESTE (chiar daca nu isi da seama pe moment)
ESTI ORIGINAL (cum altfel ai putea fi!?) si cred in ceea ce transmiti si desi mentalul inca imi mai joaca feste, IL rog pe Dumnezeu sa ma ajute sa-mi deschid inima si sa-mi intareasca credinta, ca numai astfel voi putea simti pe deplin TOT si numai asa voi izbuti sa trec peste probele care le am de trecut!
Fratilor, inca suntem in plin Carnaval, in care toti purtam diferite masti, dar va veni vremea si momentul in care va trebui sa ne scoatem mastile si sa privim realitatea in ochi si daca nu suntem atenti, nu stiu daca ne va placea ce vom vedea si trai!!!!!
Trebuie sa fim vigilenti si sa cerem ajutorul celor care ne pot ajuta!!
In incheiere vreau sa spun ca a venit vremea sa intram in propria noastra viata si sa devenim responsabili, sa luptam cu viciile care ne domina vietile si ni le controleaza!
Trebuie sa avem suficient curaj pentru a privi Adevarul in fata si sa luptam pentru El, daca este nevoie!!!
Si cel mai important lucru pe care trebuie sa-l facem este SA NE IUBIM INTRE NOI, numai asa putem implini Planul Divin al vietii noastre!
Pentru ca nu am venit pe Pamant sa strangem averi, ci pentru a evolua spiritual si a scapa de ignoranta.
Luandu-ne viata in propriile maini suntem stapani pe ea si nu ne mai poate manipula NIMENI.

P.S: Cu sprijinul Tau si cu bunavointa mea vom reusi sa scoatem si varianta cartii in spaniola.

DUMNEZEU SA NE BINECUVANTEZE PE TOTI !

AMIN
Sus In jos
 
PAREREA MEA DESPRE CARTE
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» parerea mea despre Carte
» carte despre sfirsit, alte civilizatii si salvare
» Despre Messia si despre talentele noastre cele numeroase
» Cartea lui Enoh, cartea despre Dumnezeu si despre ingeri
» Multumesc pentru aceasta carte!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Parerea cititorilor :: Parerile voastre-
Mergi direct la: