Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Multumesc pentru aceasta carte!

In jos 
AutorMesaj
camelia




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 19/09/2008

Multumesc pentru aceasta carte! Empty
MesajSubiect: Multumesc pentru aceasta carte!   Multumesc pentru aceasta carte! EmptyVin Sept 19, 2008 3:08 pm

Drag Invatator,

as vrea ca fiecare om sa-si permita sa citeasca aceasta carte, dar sa-si lase mai intai mintea deoparte,
adica toate parerile, opiniile, credintele si imaginatiile!
Sunt multe lucruri care au fost spuse si se crede ca sunt adevaruri.
Este o diferenta intre a crede si a sti.
M-as bucura ca fiecare cititor sa se roage si sa ceara sa primeasca raspunsul, Adevarul de la sufletul sau!

Multumesc pentru aceasta carte!
Am citit-o lasind cuvintele Tale sa fie ascultate si intelese de inima mea.

M-am lasat in voia cuvintelor Tale si le-am ingaduit sa lucreze in mine, sa ma transforme,
sa ma faca sa inteleg, sa simt, sa gasesc, sa stiu in sfirsit Adevarul.
Citeam si ma rugam sa stiu Adevarul, sa primesc raspunsurile pe care le cautam de atita vreme.
Iti multumesc!
Mi-ai raspuns la multe intrebari si m-ai invatat o multime de lucruri despre care cautam de multa vreme sa le stiu.

Iti multumesc pentru atit de multe, pentru toate cite le stiu si le inteleg si pentru toate cite nu le stiu si nu le inteleg inca!

Tot timpul ma inveti, tot timpul ma faci sa Te iubesc mai mult si mai mult!
De cite ori recitesc din carte mai inteleg si mai invat ceva si cresc, pentru a fi vrednica de Tine, pentru a Te urma si a Te sluji
, caci stiu in inima mea ca Tu esti Iisus Hristos.
Iti multumesc pentru binecuvintarea ca Te-am gasit!

Am fost coplesita tot timpul cit am citit aceasta carte, pentru ca nu stiu cum sa ma raportez la Tine, esti atit de multa Iubire, atit de multa Lumina, atita Blindete, atita Desavirsire… esti atit de…. multe!
Pur si simplu este coplesitor pentru mine… incit nu mai stiu decit atit ca Te iubesc si ca ma daruiesc complet Tie,
cu toata fiinta, tot ceea ce sunt!

Fie ca sa aducem bucurie Inimii Tale!


Camelia C., din Bucuresti
un om, religia crestin-ortodoxa
44 de ani (analist programator si socio-psiholog)
Sus In jos
 
Multumesc pentru aceasta carte!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Multumesc pentru tot!
» da "Messia in Italy" a "Messia din Romania"
» iti multumesc!
» Iti multumesc ca existi!
» MULTUMESC MULT

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Parerea cititorilor :: Parerile voastre-
Mergi direct la: