Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Multumesc pentru tot!

In jos 
AutorMesaj
Simcateye




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 11/09/2008

Multumesc pentru tot! Empty
MesajSubiect: Multumesc pentru tot!   Multumesc pentru tot! EmptyMar Oct 07, 2008 9:31 pm

Drag prieten,

A venit momentul sa scriu si parerea mea despre carte si nu numai despre ea, ci despre toata experienta traita alaturi de Tine. Cand Te-am cunoscut am stiut si simtit ca esti deosebit, ca nu esti dintre ai nostri, ai lumii, ca esti "din alt film" asa cum imi place mie sa zic. Si am simtit ca ochii Tai sunt cunoscuti si dragi de mii de ani, dar nici prin cap nu-mi trecea de fapt ce e cu Tine, sau cu mine.
Asa ca intrebarile mele au primit imediat raspuns caci am primit in dar cartea si am amutit! Nu stiam daca e adevarat, daca visez, daca sa ma bucur sau sa ma intristez, dar tot ce pot sa spun e ca m-a coplesit. Am zis: OMUL LUI DUMNEZEU e aici, cu mine cu adevarat? si am inceput sa citesc - incet si cu atentie, ca sa nu se strice vraja.
M-am amuzat copios gasind un copilas plin de farmec si umor care multumea intructorilor de inot pentru metodele lor depasite. Am simtit ca esti atat de pur si frumos pe interior, ca un copil.
Apoi am citit, intr-un ton mai serios, despre experientele pe care Le-ai avut in cochetarea cu puterile paranormale si m-a mirat tare dezinvoltura cu care vorbeai despre Dumnezeu- simteam ca prin Tine e atat de aproape!
Sfaturile tale veneau taios si direct adresate mie, ca o avertizare spre trezirea la realitate. Am fost speriata ca nu mai am timp, ca am stat degeaba in loc sa caut pe Dumnezeu; m-am simtit din nou coplesita pentru ca totul era atat de adevarat!! Erai dur si serios, de parca atunci era Judecata, si eu ma simteam vinovata si pe ultima suta de metri! Inchideam cartea ca si cum incercam sa mai aman un pic, sa imi revin, sa mi se para mai usor, pentru ca ma simteam fata in fata cu mine si cu faptele mele si vedeam ca nu sunt vrednica. Multumeam apoi lui Dumnezeu ca Te-am intalnit si ca imi da sansa sa ma intorc la El. Simteam apoi ca, desi dur, esti prietenul si calauzitorul meu, esti Cel care deja a parcurs calea si ma duce de mana, cu iubire si curaj spre Casa! Tot ce trebuia sa fac era sa deschid singura usa.
Am admirat la Tine perseverenta, curajul si devotiunea totala in cautarea lui Dumnezeu si imi doream sa fiu si eu asa! (Mi-aduc aminte expresia ta "Imparatia cerurilor se ia cu asalt!") Tot ce citeam era atat de limpede si firesc, atat de adevarat! Erai TU cel care Il cunostea pe Dumnezeu si Il descriai asa cum simteam si eu ca este: dincolo de toate religiile si dogmele, in inima fiecaruia!
Desi in sinea mea simteam ca tot e adevarat, mintea mea cerea dovezi, corelatii si citate (marturii ale oamenilor) si cum puneam o intrebare dadeam pagina si citeam raspunsul. Era ca un dialog telepatic, doar ca raspunsurile Tale erau deja scrise si ma asteptau! Imi confirm acum ca toate raspunsurile sunt in noi, asa cum si Dumnezeu este in inima noastra...
Ultima parte a cartii e si cea mai dura, in care L-am simtit pe Judecatorul drept si iubitor, care dupa ce da avertizarile si iti arata calea, iti cere sa alegi : El- Lumina/ sufletul sau ego-ul? Am inteles si simtit ce inseamna ca Dumnezeu e Bun si Drept- asa Te vad si pe Tine: bun si iubitor, gata sa te sacrifici pentru cei dragi, dar drept pentru ca respecti alegerile lor.
Am simtit ca trec printr-o purificare: vorbele Tale au mers in adancurile constiintei mele si ai rascolit acolo temeri, remuscari si vinovatii, apoi mi-ai insuflat curaj si hotarare in a-L cauta pe Dumnezeu! E o carte care te smereste, te face sa recunosti greselile, te ajuta sa te vezi asa cum esti pentru a face apoi loc pentru altceva, pentru o noua fiinta, una curata si luminata de Duh Sfant! Te face sa ai incredere si speranta, e mana intinsa celui pacatos, e ajutorul si salvarea asteptata; te face sa renasti, sa simti ca esti atat de aproape de Dumnezeu.
Ma rog acum pentru deschiderea mea totala fata de Dumnezeu si de Tine; si ma declar de partea Ta si Te recunosc ca Unic Fiu al lui Dumnezeu- Messia Iisus Hristos!
Si iti cer iertare pentu tot si iti multumesc pentru tot! Iti multumesc pentru Iubirea Ta si pentru iertarea Ta.

Simona Ciurtin,
A Ta pe veci!
I love you
Sus In jos
 
Multumesc pentru tot!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Multumesc pentru aceasta carte!
» da "Messia in Italy" a "Messia din Romania"
» iti multumesc!
» Iti multumesc ca existi!
» multumesc lui DUMNEZEU!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Parerea cititorilor :: Parerile voastre-
Mergi direct la: