Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Iti multumesc ca existi!

In jos 
AutorMesaj
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

Iti multumesc ca existi! Empty
MesajSubiect: Iti multumesc ca existi!   Iti multumesc ca existi! EmptyDum Noi 09, 2008 7:09 pm

Buna ziua,

Iti multumesc ca existi, ca ai ales tara noastra pentru reincarnare! (in care cred 100% - am citit mult despre reincarnare, de ex Aurel Popescu Balcesti si altii)

Cartea este extraordinara, daca ar trebui sa-Ti dau o nota ar fi 10+!

Ma preocupa viata de dincolo de foarte multi ani, cred in Tine intrucat mi-ai aparut de 5 ori in visele mele, cu unele mesaje (...)

Am vrut sa transmit mesajul de mai jos pe Forumul din site, dar nu am reusit...
De aceea, Te rog pe Tine sa transmiti acest mesaj, asa cum l-am redactat eu.
Cu multe multumiri si iarta-mi indrazneala!

Stimati cititori ai internetului,

Ma numesc Dora, sunt crestin ortodoxa, si vreau sa aduc la cunostinta celor care nu cunosc ca in editura Sirius Ray a aparut cartea autobiografica a Lui Messia Iisus Hristos.

Cei care doresc sa o procure o pot cauta in librarii (de ex la libraria "Orfeu" situata in Bucuresti, str. Victoriei) sau o pot comanda direct prin internet la adresa: www.messia.ro

Am citit aceasta carte si doresc a va impartasi cateva din sentimentele resimtite.
In primul rand doresc a va spune ca abia acum la o varsta respectabila, am inteles adevarata semnificatie a Sfantei Cruci si felul cum trebuie facuta.

Cartea este un izvor de invataminte pe care cei ce au urechi, ochi si materie cenusie pot sa le asimileze. Eu va pot impartasi cateva din impresiile mele.

Citind capitolul "Iluminarea, Nasterea din Nou" nu m-am putut abtine sa nu plang cand am citit de felul in care Iisus Hristos a reusit sa scape de ego-ul care se manifesta in fiecare dintre noi si a reusit astfel sa ramana printre noi pentru a-Si indeplini misiunea incredintata Lui de Dumnezeu Tatal.

Si acum imi pun intrebarea: "Oare mai exista printre noi oameni care sa atinga Iluminarea pentru a-L putea recunoaste pe Messia Iisus care Se afla astazi la noi in Romania?"

EL ne pune acum sa alegem din care tabara vrem sa facem parte: din cea a Luminii sau din cea a Intunericului - iadul vesnic.

Eu sper din toata inima - si sper sa nu gresesc - ca nu exista in Romania un om care sa nu-L urmeze pe Messia Iisus Hristos!

Dragi cititori si locuitori ai acestei tari binecuvantate de Dumnezeu si Maica Preacurata, sa nu facem si noi aceeasi greseala pe care au facut-o cei care L-au rastignit pe Iisus acum 2000 de ani!
Sus In jos
http://www.messia.ro
 
Iti multumesc ca existi!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» da "Messia in Italy" a "Messia din Romania"
» iti multumesc!
» multumesc lui DUMNEZEU!
» MULTUMESC MULT
» Multumesc pentru tot!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Parerea cititorilor :: Parerile voastre-
Mergi direct la: