Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Draga Doamne Iisuse Hristoase

In jos 
AutorMesaj
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

Draga Doamne Iisuse Hristoase Empty
MesajSubiect: Draga Doamne Iisuse Hristoase   Draga Doamne Iisuse Hristoase EmptyMier Mai 27, 2009 9:47 pm

Draga Doamne Iisuse Hristoase

Draga, Doamne Iisuse Hristoase

Referitor la aceasta carte minunata cu caracter sfant,
sunt fericit ca am avut ocazia sa o citesc si multumrsc pentru faptul ca am reusit sa inteleg cu Inima cele prezentate!
Am credinta - si o spun cu tarie - ca aceasta carte contine adevarul si reprezinta o chemare a tuturor oamenilor iubitori de Dumnezeu care vor sa cunoasca Lumina, Pacea si Mila, de care pana acum am avut cu totii parte.
Eu de multe ori am gresit fata de Dumnezeu, sunt pacatos, dar am Credinta in Inima si Suflet, imi doresc sa pot renunta la greseli astfel sa pot fii si eu un adevarat copil luminat, curat in fata Tatalui Ceresc si a tuturor Sfintelor Puteri Ceresti. Dupa ce am citit cartea Messia Iisus Hristos am avut o bucurie in suflet… si referitor la un capitol ce se numea ULTIMATUM aleg varianta A, care imi va fii de folos pe intreg parcursul existentei mele. Dumnezeu m-a Creat, cu Dumnezeu vreau sa fiu pentru totdeauna! Lupta cu intunericul e grea, dar avem Sfanta Cruce, arma de biruinta impotriva potrivnicilor, avem scutul nostrum: Credinta cu Inima curata inaintea Lui Dumnezeu. In cuprinsul acestei carti m-a pus pe ganduri un termen care se refera la reincarnare… Eu, prin ceea ce am studiat pana acum am intalnit expresia "revenire spirituala", dar pana la urma mi-am dat seama ca au acelasi sens.
Va rog sa ma iertati pentru toate cu cate am suparat pe Dumnezeu! Doresc Lumina si Intelepciune in Inima si Suflet, pentru a putea duce la bun sfarsit misiunea cu care am venit pe pamant!
Slava Atotputernicului Dumnezeu!!!

Cristian din Craiova
Sus In jos
http://www.messia.ro
 
Draga Doamne Iisuse Hristoase
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Parerile primilor cititori
» HRISTOS A INVIAT
» Raspuns la criza de isterie a unui anumit cititor al cartii Autobiografia lui Messia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Parerea cititorilor :: Parerile voastre-
Mergi direct la: