Messia este reincarnat in Romania
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Messia este reincarnat in Romania

Discutii pro si contra, pe tema cartii Autobiografie semnata de Messia Iisus Hristos
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 raspuns pt Terra

In jos 
AutorMesaj
MIH
web Master
web Master
MIH


Numarul mesajelor : 402
Location : Romania
Data de inscriere : 10/09/2008

raspuns pt Terra Empty
MesajSubiect: raspuns pt Terra   raspuns pt Terra EmptyDum Aug 09, 2009 12:00 pm

Terra,

(din greseala am sters mesajul tau de aici, dar)
iti multumesc pt aprecieri si-ti raspund in citeva cuvinte la cererea ta, ca sa stii care e cauza problemei tale din prezent:
in urma cu 2000 de ani ne-am intilnit, M-ai urmat o perioada, te-ai indragostit de Mine si apoi ai vrut sa fim impreuna,
ca iubiti, dar ai fost refuzata politicos dar ferm, pt ca aveam misiune publica si nu eram disponibil ca barbat; si dincolo de acestea, nici atunci nici acum nu am fost si nu suntem compatibili ca barbat si femeie, singura relatie ar fi putut fi atunci de genul Maestru-discipol...; din pacate pt tine, nu ai inteles/ acceptat situatia de atunci si de aceea ai ales sa te razbuni; ti-ai transformat asa-zisa dragoste in ura si ai devenit una dintre persoanele care M-au hulit fara motiv, care au aruncat cu pietre in Mine si in apostoli; ai cerut cu strigate disperate rastignirea Mea...
Bineinteles ca o fiinta plina de compasiune nu poate fi suparata pe tine sau pe altcineva; dar karma negativa pe care ti-ati creeat-o atunci iti face probleme acum; Eu nu dau pedepse, asa cum ti-ai putut tu imagina; singura care te mustra acum este constiinta ta; nimeni si nimic nu poate sa rupa/ sa blocheze conexiunea unui suflet cu Dumnezeu fara voia acelei fiinte, deci nimeni nu-ti poate face rau fara voia ta, deoarece toti sunt obligati sa respecte liberul-arbitru al omului.
Dumnezeu e SPIRIT si este OMNIPREZENT, deci cum ar putea cineva sa nu traiasca in Dumnezeu???
Toti traim in Dumnezeu, dar din nefericire, Dumnezeu nu traieste in toti... pt ca oamenii nu-si deschid sufletul, inima...


Tu Mi-ai trimis in ultimul timp sute de e-mail-uri, ai sunat de sute de ori pe telefoanele Mele si ale celor din familia Mea, ai trimis sute de sms-uri... si doar pt ca in acea prima intilnire din oras de citeva secunde ai simtit nu stiu ce energii uriase... care te-au bulversat; ceea ce faci tu se numeste hartuire. Ma agresezi. Daca acum iti cauti pacea, te anunt ca nu ti-o poti gasi decit dindu-Mi Mie pace. Da-mi pace Mie si familiei Mele!

Te iert si te binecuvantez, dar nu vreau sa ne mai vedem vreodata sau sa mai primesc sms-uri, telefoane sau e-mailuri de la tine,
ca M-ai agresat destul si fara motiv.
Ideal e sa Ma uiti si sa Ma lasi in pace, sa-ti vezi de viata ta.

Dumnezeu sa te binecuvanteze!

AMIN
Sus In jos
http://www.messia.ro
 
raspuns pt Terra
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» mi-e greu cu soarta mea...
» Discutii libere
» Iisus in Dacia?
» Viata se va schimba pe Terra!
» Raspuns la criza de isterie a unui anumit cititor al cartii Autobiografia lui Messia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Messia este reincarnat in Romania :: Diverse :: Intrebari si Raspunsuri-
Mergi direct la: